Zavřít reklamu

Pokud jste pečlivě sledovali představení nových iPhonů 12, tak vám zajisté neunikla novinka v podobě MagSafe. Vzhledem k tomu, že je tento název svým způsobem převzatý ze starších MacBooku, kde se jednalo o speciální jablečný konektor pro nabíjení, tak byste mohli očekávat, že na iPhone tomu bude podobně. K nabíjení MagSafe na iPhonech doopravdy slouží, avšak bohužel jen k tomu bezdrátovému. Pro klasické nabíjení kabelem je tedy nutné stále využít konektor Lightning. S představením MagSafe pro nejnovější iPhony jablečná společnost přišla také s různým příslušenstvím, které je s touto novou technologií kompatibilní.

Dočkali jsme se tedy například představení zbrusu nových MagSafe krytů, a to jak těch kožených, tak silikonových, kromě toho si pak můžete zakoupit také „připínací“ magnetické peněženky. I přesto, že váš iPhone s MagSafe můžete nabíjet klasickým MagSafe kabelem, tak existuje mnoho příslušenství v podobě různých stojánků a podložek k nabíjení. Velmi očekávaná byla také bezdrátová dvojitá nabíječka s názvem MagSafe Duo. Pomocí této originální jablečné nabíječky můžete zároveň nabíjet nejnovější iPhony, společně s Apple Watch. Bohužel se ale ihned po představení stala MagSafe Duo spíše terčem kritiky. Jednak lidé očekávali o něco komplexnější řešení, jelikož právě tato nabíječka měla svým způsobem „kompenzovat“ ukončení vývoje AirPower, a jednak naopak nikdo nečekal, že tato nabíječka bude stát nepředstavitelné čtyři tisíce korun.

Výše uvedené „problémy“ však rozhodně nejsou jediné. MagSafe Duo nedokáže ani plně využít bezdrátové nabíjecí možnosti iPhonů – konkrétně je můžete nabíjet jen 14 W, což je sice pouze o 1 W méně, než iPhony 12 zvládnou, avšak pořád se jedná o celkový postoj Applu k této nabíječce. Pokud pak vlastníte nějaký ze starších iPhonů, tak jej sice s MagSafe Duo nabijete, avšak jen rychlostí 5 W. U bezdrátové nabíječky za bezmála čtyři tisíce korun dle mého názoru prostor na kompromisy není a myslím si, že stejný názor sdílí i mnoho dalších uživatelů – nějaký obrovský zájem se tedy spíše neočekává. Pokud vás i přesto tato bezdrátová nabíječka zaujala, tak byste měli vědět, že ji Apple dnes v noci začal prodávat. Žádné velkolepé spuštění prodejů však nečekejte – Applu tato nabíječka nestojí ani za zveřejnění tiskové zprávy o této skutečnosti.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.