Zavřít reklamu

Apple dnes učinil další z menších akvizicí. Tentokrát koupil firmu Matcha.tv, která prostřednictvím iOS aplikace poskytovala komplexní přehled vysílání, ať už na kabelových kanálech, tak na streamovaných službách Netflix, Hulu nebo Amazon Prime. Nechybělo ani propojení s iTunes nebo Amazonem pro další video obsah. Uživatel mohl v aplikaci určit, jaké pořady chce sledovat pomocí univerzální fronty napříč poskytovateli a na základě sledovaných pořadů dostávat doporučení.

Služba však v květnu ukončila svůj provoz s velice vágním vysvětlením, že se firma hodlá vydat novým směrem a že Matcha.tv není pryč navždy. Ať už byly plány jakékoliv, nyní spadají pod vedení Applu. Akvizice byla učiněna za cenu mezi 1–1,5 milionů amerických dolarů, tvrdí zdroje serveru VentureBeat. Apple koupi Matcha.tv komentoval stejně, jako ostatní akvizice: „Apple kupuje čas od času malé technologické společnosti a obecně nehovoříme o účelu nebo našich plánech.“

Účel akvizice je u Apple zřejmý. Společnost podle všeho pracuje na způsobu, jak přinést revoluci do televizního odvětví, ať už prostřednictvím Apple TV nebo vlastního televizoru, o kterém se v minulém roce hlasitě spekulovalo. Pokud by se Applu skutečně povedlo získat poskytovatele televizního obsahu na svou stranu, algoritmy a knowhow z Matcha.tv by mohly pomoct ve vytvoření uživatelsky přívětivého přehledu vysílaných pořadů napříč kanály a službami, buď přímo na Apple TV nebo v připojené aplikaci.

Zdroj: VentureBeat.com
.