Zavřít reklamu

Apple se svou nejnovější akvizicí zamířil do světa rozšířené reality. Pod svá křídla získal německou společnost Metaio, jejíž technologie by se mohla brzy objevit například v iOS zařízeních.

Metaio vytváří nástroje pro využití rozšířené reality v různých odvětvích a včera nejprve záhadně oznámila, že přestává svoje služby poskytovat. Nakonec ale byly objeveny dokumenty dokazující, že veškeré akcie Metaio přešly pod Apple. Ten později pro TechCrunch vše potvrdil: „Apple čas od času kupuje malé technologické firmy a obecně nediskutujeme naše záměry a plány.“

[youtube id=“DT5Wd8mvAgE“ width=“620″ height=“360″]

Nejlépe využití rozšířené reality demonstruje přiložené video, kde nástroje od Metaio využívá italská automobilka Ferrari. Metaio začalo jako jeden z vedlejších projektů v roce 2003 v německé automobilce Wolkswagen a postupně jeho technologii začaly využívat různé firmy třeba pro virtuální nákupní systémy.

Jaké má s novou akvizicí plány Apple, zatím samozřejmě není jasné, nicméně 9to5Mac v tomto týdnu přinesl zprávu, že v Cupertinu pracují na integraci rozšířené reality do svých Map. Metaio by se tedy mohla ukázat jako klíčová akvizice pro tento projekt.

Zdroj: Cult Of Mac, TechCrunch
Témata:
.