Zavřít reklamu

Přestože se Apple na WWDC pochlubil, že jeho hudební streamovací službu používá už přes 15 milionů platících uživatelů, což z ní dělá nejrychleji rostoucí službu tohoto typu, musel vzápětí Eddy Cue oznámit nutné změny v rozhraní. V rámci iOS 10 dorazí zbrusu nová mobilní aplikace Apple Music, snažící se nabídnout jednodušší a přehlednější rozhraní.

Právě za své vzezření a špatnou uživatelskou zkušenost z používání byla Apple Music během svého první roku existence často kritizována. Apple se proto rozhodl, že ji po roce pokusí proměnit, aby bylo vše jednodušší. Apple Music i nadále dominuje bílá barva, ale nadpisy jednotlivých sekcí jsou nyní ve velice tučném fontu San Francisco a celkově jsou ovládací prvky větší.

Spodní navigační lišta nabízí čtyři kategorie: Knihovna, Pro Vás, Novinky a Rádio. Po spuštění se automaticky nabídne jako první Knihovna, kde máte přehledně seřazenou vaší hudbu. Přibyla také položka se staženou hudbou, kterou můžete přehrávat i bez přístupu k internetu.

Pod kategorií Pro Vás uživatel najde podobný výběr jako dosud, včetně nedávno přehraných skladeb, ale nově Apple Music nabízí playlisty skládané pro každý den, což bude zřejmě obdoba Discover Weekly od Spotify.

Zbylé dvě kategorie v dolní liště zůstávají totožné jako u aktuální verze, v iOS 10 se mění až poslední ikona. Nepopulární sociální počin hudebního charakteru Connect je nahrazen vyhledáváním. Za zmínku stojí také to, že nově Apple Music ukáže u každé písničky její text.

Po funkční stránce se tedy Apple Music příliš neproměnilo, aplikace doznala především grafických změn, ale až čas ukáže, zda to byl od Applu krok k lepšímu. Nová aplikace Apple Music dorazí spolu s iOS 10 na podzim, pro vývojáře je ale k dispozici už nyní a v červenci se objeví v rámci veřejné beta verze iOS 10.

.