Zavřít reklamu

Novináři dostávají pozvánky na páteční speciální tiskovou konferenci, která by se měla týkat pouze iPhone 4. Nepředpokládáme, že by Apple plánoval uvést nějaké nové Apple produkty.

Na Internetu se totiž neustále mluví o tom, že iPhone 4 má vážný problém s anténou a softwarová oprava to nenapraví. Jak moc je tento problém vážný či jak moc vážný problém z něj dělají novináři (a poté majitelé iPhone 4 či v mnoha případech spíše nemajitelé iPhone 4) se dozvíme pravděpodobně již tento pátek.

Já mohu zopovakovat pouze to, co jsem slyšel od českých majitelů iPhone 4 a některých zahraničních novinářů. iPhone 4 má mnohem lepší signál než předchozí modely, takže i v oblastech, kde jste dříve měli problém se dovolat, se nyní dovoláte. A neplatí to pouze v ČR, kde máme mobilní sítě mnohem kvalitnější než v USA u AT&T, ale právě i u AT&T. Jeden redaktor například napsal, že když dojel domů, tak ať měl Blackberry či předchozí modely iPhone, tak vždy po zaparkování mu vypadl hovor. Nyní s iPhone 4 může telefonovat dál.

Pravdou ale je, že při držení iPhone 4 specifickým způsobem se signál výrazně zhorší i oproti předchozím modelům. Tento problém má ale minorita lidí, většina uživatelů se snaží replikovat tento problém až křečovitým držením telefonu.

Apple již testuje iOS 4.1, který by měl opravit zobrazování signálu na telefonu a pravděpodobně se bude snažit dopad tohoto držení minimalizovat. Právě oznámení vydání nové verze iOS 4 očekáváme na speciální konferenci. Apple se pravděpodobně i omluví za problémy a možná oznámí rozdávání dárkových kupónů či obalů Bumper. Osobně neočekávám, že by Apple začal stahovat iPhone 4 z trhu, respektive ty 2 milióny kusů, které se prozatím prodaly a měly by mít problém.

Pro účely speciální konference zde na Jablíčkář.cz připravíme na pátek od 19:00 průběžně aktualizovaný článek s děním z konference.

.