Zavřít reklamu

Eddy Cue, senior viceprezident internetového softwaru a služeb v Applu, byl vždy příkladným zaměstnancem a sehrál hned několik důležitých rolí nejen v oblasti multimediálního obsahu. Kubánský američan, který má tři děti, oddaně pracuje pro Apple již více než dvacet šet let. Za tu dobu má na svědomí například vznik iCloudu, vytvářel internetovou verzi obchodu Apple Store a stál po boku Steva Jobse i při vzniku iPodů. Mezi jeho největší úspěchy patří zcela jistě po právu také obchod iTunes.

V posledních letech se však zaměřuje na budoucnost Apple TV či Apple Music. Lidmi z hudebního, filmového, televizního i sportovního průmyslu je popisován jako člověk, který svou práci dělá s nadšením a i ve svém volném čase se snaží zdokonalovat a pronikat do tajů mediálního byznysu. Nedávno Cue také poskytl rozhovor magazínu Hollywood Reporter, který s ním probíral, jakou roli bude mít Apple právě v oblasti televizního a filmového segmentu.

Nové projekty

„Stále mi někdo říká, že sice máme doma na televizi více než 900 kanálů, ale i přesto není na co koukat. S tím nesouhlasím. Zajímavé programy tu rozhodně jsou, ale je velmi těžké je nalézt,” říká Cue. Podle něho není cílem Applu vytváření nových televizních seriálů a filmů. „Naopak se snažíme hledat nové a zajímavé projekty, kterým rádi podáme pomocnou ruku. Nechceme konkurovat zavedeným streamovacím službám, jako je například Netflix,” pokračuje Cue.

Eddy do Applu vstoupil v roce 1989. Jeho velkou zálibou je kromě práce hlavně basketball, rocková muzika a také rád sbírá drahá a vzácná auta. V rozhovoru přiznává, že spousty věcí v oblasti multimédií a filmu se naučil od Jobse. Cue se totiž setkal se Stevem v době, kdy řídil nejen Apple, ale i studio Pixar. Cue také patří mezi skvělé diplomaty a vyjednávače, jelikož za doby Steva Jobse podepsal mnoho důležitých kontraktů a urovnal také mnoho sporů.

„Není pravda, že by Apple chtěl odkoupit nějaké velké natáčecí studio. Jsou to pouze spekulace. Přiznávám, že se zástupci studia Time Warner sice proběhlo hned několik jednání a mnoho diskuzí, ale v současné době rozhodně o žádný nákup nestojíme,” zdůraznil Cue.

Redaktorka Natalie Jarvey z Hollywood Reporter také během rozhovoru nahlédla do Cueovi pracovny v Infinite Loop. Výzdoba jeho kanceláře ukazuje, že je velkým fanouškem basketbalu. Cue vyrůstal v Miami na Floridě. Vysokou školu studoval na univerzitě Duke, kde se mu v roce 1986 podařilo získat bakalářský titul z ekonomie a výpočetní techniky. Jeho pracovna je tak v současné době vyzdobena plakáty univerzitního basketbalového týmu, včetně bývalých hráčů. Zajímavostí je i sbírka kytar či kompletní vinylová diskografie skupiny Beatles.

Vztah k Hollywoodu se zlepšuje

Z rozhovoru také vyplynulo, že Apple chce nadále zlepšovat a rozšiřovat možnosti využítí Apple Music a potenciálu Apple TV. V této souvislosti také plánuje vstup do nových oblastí, které se však pojí s již zavedenými produkty či zařízeními. „Již od počátku iTunes Music Store (dnes jen iTunes Store) úzce spolupracujeme s producenty a muzikanty. Od prního dne ctíme, že je to jejich obsah a oni by měli rozhodnout, zda chtějí, aby jejich hudba byla zdarma, nebo placená,” vysvětluje v rozhovoru Cue. Dodává také, že vztah Applu k Hollywoodu se postupně zlepšuje a v budoucnosti zde rozhodně bude prostor pro nějaké nové projekty.

Novinářka se také Cue zeptala, jak to vypadá s avizovaným televizním pořadem Vital Signs od člena hip-hopové formace N.W.A Dr. Dre. Cue údajně žádné novinky nemá. Pouze si pochvaloval vzájemnou spolupráci. V tomto napůl biografickém temném dramatu by měl hlavní roli ztvárnit právě světoznámý rapper Dr. Dre, který by se měl objevit hned v šesti dílech.

Dodejme jen, že podle Wall Street Journalu Apple projevil zájem o nákup hudební streamovací služby Tidal. Tu vlastní rapper Jay-Z a pyšní se především tím, že uživatelům poskytuje hudbu v bezztrátové kvalitě, takzvaný formát Flac. Tidal rozhodně nepatří na vedlejší kolej a s 4,6 miliony platících uživatelů konkruje zavedeným službám. Chlubí se také exkluzivními smlouvami se světoznámými zpěváky v čele s Rihannou, Beyoncé či Kanyem Westem. Pokud by k obchodu došlo, Apple získá nejen nové funkce a hudební možnosti, ale i nové platící uživatele.

Zdroj: Hollywood Reporter
.