Zavřít reklamu

Často se několik dní před keynotem setkáme s uniklými částmi zařízení, které budou teprve představeny, tentokrát se o moment překvapení ochudil samotný Apple. V ebooku iPad User Guide for iOS 8 hned v ukázkových snímcích v iBookstore omylem zmínil některé detaily o nadcházejících iPadech, které chtěl patrně zveřejnit až zítra večer.

V první řadě díky snímkům známe oficiální názvy nových tabletů – iPad Air 2 a iPad mini 3. Názvy jsou celkem očekávané, překvapením pro některé může být jedině iPad mini, který se v 2. generaci jmenoval překvapivě „iPad mini s Retina displejem“, zatímco jeho předchůdce nesl název pouze „iPad mini“. Dále Apple na snímcích potvrdil funkci Touch ID, tedy čtečku otisků prstů zabudovanou v tlačítku Home, které může nahradit heslo jak pro odemknutí telefonu, tak například pro kupování aplikací v App Store. Od iOS 8 jej lze využít i v aplikacích třetích stran.

Poslední novinkou je pak možnost pořizování snímků v dávkách, kterou jsme mohli poprvé vidět u iPhonu 5s. Podržením spouště zařízení v rychlém sledu vyfotí až několik desítek fotografií, ze kterých si může uživatel vybrat ty nejlepší a zbytek zahodit. Tato funkce bude dostupná pouze pro iPad Air 2, oba iPady se tak budou pravděpodobně v některých detailech lišit. Jedním takovým detailem bude patrně fotoaparát. Očekává se však, že by tablety měly dostat v obou případech čip 64bitový Apple A8. Po vzhledové stránce se iPady nijak nezmění, na snímcích vypadají identicky s aktuální generací.

Zdroj: 9to5Mac
.