Zavřít reklamu

První velkou novinku dnešní keynote s podtitulem „Spring Forward“ přednesl na pódiu Richard Plepler, výkonný ředitel populární televizní stanice HBO. Ten oznámil, že HBO v dubnu spustí novou službu HBO Now, pro kterou je Apple (alespoň pro začátek) exkluzivním partnerem.

Uživatelům, kteří budou službu chtít využívat, postačí disponovat pouze stabilním internetovým připojením a zařízením od Applu. HBO Now bude dostupná na Apple TV, ale i na iPhonech a iPadech, přičemž za předplatné ve výši necelých 15 dolarů uživatel získá přístup k exkluzivnímu obsahu HBO. Milovníci filmů a seriálů ví, že určitě je o co stát. Do repertoáru HBO totiž kromě holywoodských trháků a mnoha populárních seriálů patří i kultovní Hra o trůny.

Zatím není jasné, zda bude služba HBO Now dostupná také v České republice. České zastoupení HBO pouze potvrdilo, že se jedná o aktivity HBO US, které nebude komentovat. Je tedy možné, že se u nás alespoň zatím HBO Now nedočkáme.

Apple TV se tedy ze strany obsahu dočkala velkého zatraktivnění. Na svou hardwarovou modernizaci však stále čeká. V prodeji bude i nadále Apple TV 3. generace, přístroj představený v roce 2012. Speciální „set-top box“ Applu se alespoň dočkal poměrně výrazné slevy a v prodeji ode dneška bude za cenu 69 dolarů, v České republice je nově k dostání za 2 190 korun (původně 2 699 korun). Za zmínku stojí zajímavá statistika, že doposud Apple prodal přes 25 milionů kusů své Apple TV.

.