Zavřít reklamu

Eddy Cue právě představil po boku se všemi novinkami také novou generaci Apple TV označenou jako Apple TV 4K. A předností je nejen 4K přehrávání, které má ve jménu.

Podpora 4K a HDR

Po vlně kritiky, že i iPhone 6S dokáže natáčet ve 4K a Apple TV toto video nedokáže v plné kvalitě přehrát, se Apple posunul o třídu výše a v malé černé krabičce začal nabízet možnost přehrávání ve 4K a HDR, přehrávat bude v HDR10 i Dolby. Co tohle znamená pro uživatele? Mnohem kvalitnější obraz, za cenu zabrání více místa na disku. Pokud tedy holdujete 4K, určitě doporučujeme Apple TV v nejvyšším kapacitním provedení.

Apple představil kvalitu obra

zu na novém spořiči obrazovky, kdy na pozadí za Eddy Cuem „běhaly“ scény z nočního Dubaje. Na první pohled opravdu výjimečná kvalita obrazu. Jak tomu bude ve skutečnosti, se můžeme nechat překvapit. 4K je dnes ale již zaběhlou věcí, a tak 4K HDR bude určitě na tom minimálně lépe.

Hardware

Nová TV získala do svého těla hned několik novinek. Běží na čipu A10X, s 2x výkonnějším CPU a 4x výkonnějším GPU, než u předešlé generace. Tohle vám dohromady zaručí plynulé přehrávání filmů, i v nejvyšší nabízené kvalitě.

Na co budete koukat

Apple ukázal také loga všech filmových studií, se kterými spolupracuje a od kterých budou na Apple TV dostupné filmy. A jsou to všechny, které byste obyčejně v televizi čekaly.

Všechny filmy na iTunes budou dostupné ve 4K za stejnou cenu, jako byli uživatelé Apple TV zvyklí u HD filmů.

Apple promoval svou snahu zavést živé sportovní přenosy všech amerických známých sportovních kanálů do Apple TV, ale bohužel – „US only.“

Gaming na Apple TV

Velká část prostoru pro představení Apple TV byla darována CEO společnosti TGC (thatgamecompany) Jenova Chen. Ten představil v divadlu Steva Jobse svou hru „Sky“ – skákací m

ultiplayerovou adventuru pro až 8 hráčů, určenou na Apple TV, iPhone a iPad.

Nicméně společně s hrou nebyl představený žádný herní ovladač, hra se ovládá jednoduše pomocí dotykové plochy na ovladači.

Cena

Víc než cokoli možná některé z vás zajímá cena páté generace Apple TV. Tady jsou čísla přímo z konference, liší se jen podle velikosti úložiště, jak je u Apple zvykem. U nás bude samozřejmě cena vyšší.

  • 32GB – 149$
  • 64GB – 179$
  • 128GB – 199$

Apple TV páté generace bude dostupná tento rok v 8 zemích: USA, Austrálie, Kanada, Francie, Německo, Švédsko, Norsko a Velká Británie, neboli ukázaných na fotografii níže, k objednání 15. září, 22. září v prodeji.

.