Zavřít reklamu

Není to oficiální, ale několik důvěryhodných zdrojů právě potvrdilo, že Apple plánuje 22. října představit novou generaci iPadu a iPadu mini. Očekává se, že prostor dostane také nový OS X Mavericks a případně Mac Pro…

Jako první se zprávou přišel vždy dobře informovaný server AllThingsD, načež vše (stejně jako u poslední keynote) potvrdil i Jim Dalrymple z The Loop. Nepřímo pak chystanou událost potvrdil i John Gruber z Daring Fireball, jemuž 22. říjen dává smysl. Loni totiž Apple představil nový iPhone 11. září a následně nové iPady 23. října a jelikož si potrpí na pravidelnosti, vše letos jen o den posune.

Hlavním tématem říjnové keynote budou jednoznačně iPady. Podle Johna Paczkowskiho bude pátá generace iPadu tenčí a lehčí, bude se více podobat současnému iPadu mini. Přijít by měla také vylepšená kamera a do velkého iPadu se dostane také nový 64bitový procesor A7. Mnohem zajímavější informace však Paczkowski přináší o iPadu mini. Podle něj totiž i menší jablečný tablet získá nejnovější čip, kterým je nyní osazen jen iPhone 5s, a k tomu všemu Retina displej.

Pokud by to byla pravda, znamenalo by to, že by iPad mini přeskočil celou jednu generaci procesorů, protože nyní je v něm čip A5. Je také možné, že se do iPadů dostane Touch ID, senzor pro otisky prstů, ale tuto informaci zatím nikdo nepotvrdil.

Žádné zprávy se také neobjevují o nových MacBoocích Pro, které nyní již nějaký čas přesluhují, a uživatelé toužebně očekávají aktualizaci, jež přinese minimálně procesory Haswell. Těmi již několik měsíců disponuje MacBook Air.

Zdroj: AllThingsD.com, LoopInsight.com

Související:

[related-posts]

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    iPad mini s procesorom A7 a retina displejom je moj sen :) hned kupujem

    Taky bych si jeden ulovil. A to doslova. Jen jako obchodníkovi mně to neštimuje. Jestli iPad mini dostane retinu, iPad bude významně konkurenčně znevýhodněný (MacBook Air vs. Pro). Čili jsem spíš skeptik. Ale byla by to bomba :-)

    Byla by to už pak jenom otázka mobility. Asi rok jsem všude tahal iPad2 – těžký, neohrabaný. Pro mě bude vždycky přednější mini oproti klasickýmu, ať bude mít slabší hw nebo ne.

celý text

Čtěte více.