Zavřít reklamu

Apple již oznámil datum své vývojářské konference WWDC. Ta se stejně jako každý rok odehraje v červnu, přičemž tentokrát poběží od 5. do 9. června. V dne zahájení konference má Apple již klasicky ukázat nové verze svých operačních systémů, jejichž počet se během posledních let rozrostl. V pondělí 5. června spatří světlo světa nový iOS, macOS, watchOS a tvOS. Ostrých verzí by se uživatelé měli dočkat začátkem podzimu.

Zatím není známo, jaké novinky Apple chystá. Očekává se ale, že se během WWDC dočkáme skutečně jen nového softwaru a pro představení hardwaru bude vyčleněna zvláštní událost. Pětidenní konference pro vývojáře se po letech vrátí do svého původního dějiště, kterým je McEnery Convention Center v kalifornském San Jose.

Zájemci z řad vývojářů si budou moci vstup na pětidenní konferenci koupit od 27. března, a to za 1 599 dolarů, což je v přepočtu přes 40 tisíc korun. O událost je nicméně každoročně obrovský zájem a zdaleka se nedostane na všechny. Z řad zájemců tedy bude vybráno losem.

Vybrané části konference včetně úvodní keynote, kde budou představeny nové operační systémy, bude Apple vysílat na svém webu a skrze aplikaci WWDC pro iOS a Apple TV.

Zdroj: The Verge
.