Zavřít reklamu

I přesto, že nad letošním zářijovým Apple Eventem visely spíše otazníky, tak dvě věci byly více méně jasné – dočkáme se představení Apple Watch Series 6, společně s novým iPadem Air 4. generace. Ukázalo se, že tyto spekulace byly doopravdy pravdivé, jelikož jsme se před několika minutami představení nového iPadu Air doopravdy dočkali. Určitě vás zajímá, co všechno tento nový iPad Air přináší, na co se můžete těšit, a také na další informace. Veškeré potřebné informace najdete níže.

Displej

Představení nového iPadu Air odstartoval samotný generální ředitel společnosti Apple Tim Cook se slovy, že se nový iPad Air dočkal kompletního přepracování. Rozhodně musíme uznat, že se ve směru designu produkt posunul o několik úrovní vpřed. Jablečný tablet nově nabízí displej přes celou obrazovku s 10,9″ úhlopříčkou, hranatější vzhled a pyšní se propracovaným Liquid Retina displej s rozlišením 2360×1640 a 3,8 milionů pixelů. Displej nadále nabízí skvělé vlastnosti jakožto Full Lamination, P3 wide color, True Tone, antireflexní vrstvu a jedná se tak o identický panel, který bychom našli v iPadu Pro. Obrovskou změnou je nová generace senzoru otisku prstů Touch ID, který se z odstraněného Home Buttonu přesunul do horního zapínacího tlačítka.

Nejlepší mobilní čip a prvotřídní výkon

Právě představený iPad Air přichází s nejlepším čipem z dílny jablečné společnosti, a to s Apple A14 Bionic. Vůbec poprvé od příchodu iPhonu 4S se do tabletu dostává nejnovější čip ještě před iPhonem. Tento čip se pyšní 5nm výrobním procesem, který bychom u konkurence hledali skutečně těžko. Procesor se skládá z 11,8 miliard tranzistorů. Samotný čip se navíc nadále posouvá ve výkonu a spotřebovává méně energie. Konkrétně nabízí 6 jader, přičemž 4 z nich jsou výkonná jádra a zbylá dvě jsou dokonce super-výkonná jádra. Tablet nabízí dvojnásobný grafický výkon a bez jediného problému si poradí s úpravou 4K videa. Když čip srovnáme s předchozí verzí A13 Bionic, dostaneme o 40 procent vyšší výkon a o 30 procent vyšší grafický výkon. Součásti procesoru A14 Bionic je i propracovanější Neural Engine pro práci s rozšířenou realitou a umělou inteligencí. Nově se jedná o šestnácti-jádrový čip.

K novému iPadu Air se vyjádřili i samotní vývojáři, kteří jsou produktem upřímně nadšeni. Podle jejich slov je naprosto úžasné, co vše nový jablečný tablet zvládne a mnohdy by si ani nepomysleli, že něčeho takového bude „prachobyčejný“ tablet schopen.

Prosby byly vyslyšeny: Přechod na USB-C a Apple Pencil

Apple u svých mobilních produktů (vyjma iPadu Pro) vsázel na jejich vlastní Lightning port. Sami jablíčkáři však již dlouho volali po přechodu na USB-C. Jedná se bezesporu o rozšířenější port, který uživateli umožňuje použít daleko širší spektrum různých příslušenství. iPad Air nadále po vzoru svého výkonnějšího sourozence Pro začne podporovat jablečný stylus Apple Pencil druhé generace, který se s produktem páruje za pomocí magnetu na boční straně.

iPad Air
Zdroj: Apple

Dostupnost

Právě oznámený iPad Air vstoupí na trh již v příštím měsíci a v základní verzi uživatele vyjde na 599 dolarů. Apple i u tohoto produktu dbá na životní prostředí. Jablečný tablet je totiž vyroben ze 100% recyklovatelného hliníku.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Jakou výhodu má po dnešku o $200 dražší iPad Pro? O 0.1 palce větší obrazovku a šírokoúhlou kameru s Lidarem? To je vše?

    120Hz display, vyšší jas, 128GB základní kapacita, Face ID, *vyšší výkon? Nemyslím si, že by A14 měla být výkonnější než A12Z. Dále hádám, že nový Air bude mít pouze 4GB a ne 6GB RAM.

    Zajímalo by mě, co znamená tak bezvýznamná věta jako …p3 wide color… Jak jako wide color? Jak moc wide? Má redakce nějaké informace? A taky úprava 4K videí… ale jakých 4K videí?

celý text

Čtěte více.