Zavřít reklamu

Jestli hledáte rychlou cestu, jak přetáhnout fotky a videa z vaší SD karty do nového iPadu Pro, tak jedna ze skvělých možností je nová Lightning čtečka přímo od Applu, která převede váš obsah rychlostí USB 3.0. To je výrazně rychlejší než USB 2.0, na kterém jsou založeny všechny dosavadní Lightning kabely a adaptéry. Je to také zatím jediná možnost, která podporuje rychlost USB 3.0.

Čtečka funguje na jednoduchém principu. Stačí do ní vložit SD kartu, připojit k iPadu pomocí Lightning konektoru a automaticky se vám zobrazí aplikace Fotky, která během chvilky všechny vaše fotky zorganizuje do Okamžiků, Sbírek a Roků.

Apple již tuto Lightning čtečku SD karet ve své nabídce měl, ale nyní přidal podporu právě pro USB 3.0, což je zatím standard, který dokáže z jeho iOS produktů využít jen nejnovější iPad Pro. Čtečka SD karet z fotoaparátu si poradí se standardními formáty fotografií (JPEG, RAW) i s videi ve standardním a vysokém rozlišení (H.264, MPEG-4).

Jak již dříve ukázala rozborka iFixitu, iPad Pro získal vysokorychlostní Lightning port, a tak dává představení vylepšené čtečky smysl. Rychlost USB 3.0 je podstatně vyšší (teoretický limit je kolem 640 MB za sekundu, USB 2.0 zvládá pouze 60 MB za sekundu), a tak je práce s daty a jejich přenos mnohem pohodlnější.

Ve Spojených státech se dá tato Lightning čtečka pořídit za necelých 30 dolarů a v našich končinách je k dispozici za 899 Kč. Domů vám přijde během 3–5 dní, pokud budete objednávat z oficiálního obchodu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.