Zavřít reklamu

To, že jablečná společnost chystá představení nových iMaců, se proslýchalo již po dobu několika týdnů. Nikdo však zpočátku nevěděl, zdali Apple představí kompletně redesignovaný iMac, anebo si tohle eso v rukávu nechá až na dobu, kdy představí iMacy s ARM procesory. Ukázalo se, že správnou teorií je ta druhá zmíněná. Kompletní redesign se tedy u nového 27″ iMacu (2020) nekoná, i tak ale tento stroj přichází se zajímavými novinkami, na které se podíváme v tomto článku.

Vůbec největší update se odehrál na poli procesorů. V konfigurátoru 27″ iMacu (2020) se totiž nové nachází pouze procesory Intel 10. generace. V základní konfiguraci je k dispozici 6jádrový Intel Core i5 desáté generace, nakonfigurovat si však můžete až 10jádrový procesor Intel Core i9, samozřejmě za výrazný příplatek. Co se týče základního 6jádrového procesoru Core i5, tak se uživatelé mohou těšit na základní takt 3.1 GHz, Turbo Boost poté dosahuje až 4.5 GHz. Pokud se podíváme na grafické karty, tak základní model disponuje kartou Radeon Pro 5300 se 4 GB GDDR6 paměťmi, u vrcholných verzí je poté k dispozici Radeon Pro 5500 XT s 8 GB GDDR6 paměťmi. Uživatelé si však mohou pro náročnou grafickou práci navolit také Radeon Pro 5700 s 8 GB paměťmi anebo 5700 XT s 16 GB paměťmi.

Výrazného vylepšení se u nového iMacu dočkala také paměť RAM – nově je totiž možné 27″ iMac (2020) osadit až 128 GB paměti RAM. Co se týče klasického uživatelského úložiště, tak jsme se konečně dočkali odstranění zastaralých HDD a Fusion Drive, které plně nahradily SSD disky. V základní konfiguraci získáte SSD o kapacitě 512 GB, nakonfigurovat si však můžete postupně až 8 TB SSD. Na poli bezpečnosti poté konečně nechybí speciální čip T2, který se stará o šifrování dat na disku. Na poli hardwaru je to z vylepšení víceméně všechno – zdali se Apple uchýlil nějakých dalších vnitřních změn se dočkáme až po kompletním rozebrání, které se na internetu objeví za pár dnů.

27" imac 2020
Zdroj: Apple.com

Z vylepšení však nesmíme opomenout také Retina displej. 27″ iMac (2020) tak díky patřičným senzorům konečně podporuje True Tone, tedy úpravu zobrazované bílé barvy v reálném čase na základě světla z okolí. Kromě toho je v konfigurátoru k dispozici možnost pro zakoupení zařízení s nanotexturovou úpravou displeje, kterou můžete znát z Apple Pro Display XDR. Kromě toho jsme se dočkali také menší revoluce v případě webkamery. Neustálé stěžování jablečných uživatelů bylo konečně vyslyšeno a Apple se do nového 27″ iMacu (2020) rozhodl osadit také novou FaceTime přední kameru, která si z rozlišení 720p polepšila na 1080p. Dalšími vylepšeními si prošly reproduktory a samozřejmě mikrofony. Apple se rozhodl 27″ iMac (2020) rozdělit do tří vybraných konfigurací – základní vás vyjde na 54 990 Kč, střední na 60 990 Kč a vrcholná na 69 990 Kč. Pokud byste sáhli po nejdražších komponentech, tak se dostanete na cenovku bezmála 270 tisíc korun.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více