Zavřít reklamu

O tom, že se dnes na WWDC22 dočkáme nového hardwaru, jsme tak nějak věděli už delší dobu. Když Apple začal mluvit o čipu M2, tak se všem milovníkům jablečných počítačů objevil úsměv na tváři. A není se čemu divit, jelikož přechod z Intelu na Apple Silicon se vydařil opravdu skvěle, a to jak pro samotný Apple, tak i pro samotné uživatele. Pojďme se společně v tomto článku podívat na to, co nový čip M2 nabízí.

M2 je zbrusu nový čip, který odstartovává druhou generaci v rodině Apple Silicon. Tento čip je vyroben druhou generací 5nm výrobního procesu a nabízí 20 miliard tranzistorů, což je až o 40 % více než nabízel M1. Co se týče pamětí, tak ty nyní mají šířku pásma až 100 GB/s a nakonfigurovat si budeme moci až 24 GB operační paměti.

Aktualizace se pak dočkalo i CPU, u kterého je sice i nadále k dispozici 8 jader, avšak nové generace. Oproti M1 je tak CPU v M2 o 18 % výkonnější. V případě GPU je pak k dispozici až 10 jader, což se rozhodně hodí. V tomto ohledu je GPU čipu M2 až o 38 % výkonnější než M1. CPU je oproti obyčejnému počítači až 1.9x výkonnější, a to s využitím 1/4 spotřebou. Klasické PC tak má o mnoho větší spotřebu, což znamená, že se více zahřívá a není tak efektivní. Výkon GPU je pak oproti klasickému počítači až 2.3x vyšší, a to s 1/5 spotřebou energie. M2 dále zajišťuje naprosto bezkonkurenční výdrž baterie, dokáže se poprat s o 40 % více operacemi než M1. Nechybí aktualizovaný Media Engine s podporou až 8K videa ProRes.

.