Zavřít reklamu

Apple oznámil, že během prvního víkendu, kdy jsou v nabídce nový iPhone 5S a iPhone 5C, prodal přes devět milionů jablečných telefonů. Výrazně tím překonal očekávání analytiků…

Různé výpočty totiž předpokládaly, že Apple během prvního víkendu prodá zhruba 5 až 7,75 milionu kusů. Veškeré odhady však byly masivním způsobem překonány, stejně jako loňský úspěch při startu prodeje iPhonu 5. Toho se prodalo „jen“ pět milionů.

„Tohle je náš nejlepší start prodeje iPhonu vůbec. Devět milionů prodaných nových iPhonů je rekordem během prvního víkendu,“ uvedl v tiskové zprávě výkonný ředitel Tim Cook. „Poptávka po nových iPhonech byla neuvěřitelná a ačkoliv jsme vyprodali prvotní zásoby iPhonu 5S, obchody pravidelně dostávají další dodávky. Vážíme si trpělivosti všech a tvrdě pracujeme na tom, aby se nový iPhone dostal ke všem.“

Na vysoká čísla okamžitě reagovaly také ceny akcií, které vzrostly o 3,76 %.

Podle dostupných zdrojů byl během prvního víkendu oblíbenějším modelem iPhone 5S, nicméně lze očekávat, že v následujících měsících svou ztrátu dotáhne iPhone 5C, který by měl zaujmout širší veřejnost.

Oficiální údaje o prodejích jednotlivých iPhonů Apple podle očekávání neposkytl. Analytická firma Localytics nicméně tvrdí, že iPhone 5S porazil v prodejích iPhone 5C v poměru 3:1. V tom případě by se iPhonů 5S prodalo zhruba 6,75 milionu kusů.

V současné chvíli je iPhone 5S prakticky po celém světě (zatím se prodává v 10 zemích) vyprodaný, s iPhonem 5C problém není.

Apple také v tiskové zprávě uvedl, že hned od prvního dne zaznamenalo obrovský úspěch iTunes Radio, které již nyní má přes 11 milionů unikátních posluchačů. Také iOS 7 se nemusí stydět, aktuálně podle Applu běží již na více než 200 milionech zařízení a je tak nejrychleji se rozšiřující softwarovovou aktualizací v historii.

Zdroj: BusinessInsider.com, TheVerge.com
.