Zavřít reklamu

Přes čtyři miliony nových iPhonů denně. Apple oznámil, že během prvního víkendu, kdy se ve světě začaly prodávat jeho nové vlajkové telefony, iPhone 6S a 6S Plus, jich prodal více než 13 milionů. Navíc prozradil, že do České republiky nové iPhony dorazí už příští týden, 9. října.

„Prodeje iPhonu 6S a iPhonu 6S Plus byly fenomenální, překonaly všechny předchozí první víkendy prodejů v historii Applu,“ rozplýval se v tiskové zprávě šéf Applu Tim Cook. Před rokem hlásil kalifornský gigant v prvních třech dnech 10 milionů prodaných iPhonů (6 & 6 Plus), rok předtím o jeden milion méně (5S & 5C). Křivka prodejů tak nadále každým rokem stoupá.

„Zpětná vazba od uživatelů je neuvěřitelná, milují 3D Touch a Live Photos, a už se nemůžeme dočkat, až iPhone 6S a iPhone 6S Plus od 9. října nabídneme zákazníkům v mnoha dalších zemích,“ dodal Cook, jehož společnost se chystá začít příští pátek prodávat nové telefony v dalších více než 40 zemích.

Mezi nimi nechybí ani Česká republika a Slovensko. Nové iPhony 6S k nám tak dorazí jen dva týdny po startu prodeje v první vlně zemí, tedy o čtrnáct dní dříve než před rokem. Kompletní seznam zemí, kde se zahájí příští pátek, respektive v sobotu prodej, najdete zde. Do konce roku 2015 chce Apple nabízet iPhony 6S ve více než 130 zemích.

České ceny zatím nejsou oficiálně známy, ale vzhledem k cenám v Německu lze předpokládat, že nejlevnější iPhone 6S, tedy variantu s 16GB úložištěm, u nás nepořídíme levněji než za 20 tisíc korun. Naopak nejdražší model iPhonu 6S Plus se pravděpodobně vyšplhá přes 30 tisíc korun.

.