Zavřít reklamu

Apple oznámil, že během prvního víkendu, kdy začal nabízet iPhony 6 a 6 Plus, prodal více než 10 milionů nových telefonů. Jedná se o nový rekord společnosti, v loňském roce se za první tři dny prodalo iPhonů 5S devět milionů.

iPhony 6 a 6 Plus se začaly prodávat 19. září celkem v deseti zemích, týden poté, co Apple spustil rovněž rekordní předobjednávky. Tento pátek se nové jablečné telefony dostanou do dalších 20 zemí a do konce roku by měly dorazit celkem do 115 států včetně České republiky.

„Prodeje iPhonů 6 a iPhonů 6 Plus během prvního víkendu předčily naše očekávání a my nemůžeme být šťastnější,“ uvedl v tiskové zprávě výkonný ředitel Applu Tim Cook.

„Rádi bychom poděkovali všem zákazníkům, že vytvořili nejlepší start prodeje v historii, kterým výrazně překonali dosavadní prodejní rekordy. Jelikož náš tým zvládl výrobní nápor lépe než kdy předtím, mohli jsme prodat mnohem více iPhonů a stále tvrdě pracujeme na tom, abychom nové objednávky doručili co nejdříve,“ dodal Cook.

Apple o jeden milion prodaných iPhonů vylepšil loňský rekord iPhonu 5S a 5C, výrazný rozdíl mezi loňským a letošním startem prodeje nových iPhonů je v tom, že letos v první vlně nefiguruje Čína, se kterou se počítá jako s obrovským odbytištěm pro nejnovější iPhony. V roce 2012 bylo pro porovnání prodáno během prvního víkendu pět milionů iPhonů 5, modelu iPhone 4S se o rok předtím prodalo čtyři miliony kusů.

V první vlně zemí, kde se začaly „šestkové“ iPhony prodávat, byly Spojené státy, Kanada, Francie, Německo, Hong Kong, Japonsko, Portoriko, Singapur a Velká Británie. Mezi dvacítkou zemí, kam dorazí iPhone 6 a 6 Plus 26. září, bohužel nefiguruje Česká republika. Na oficiální zahájení prodeje u nás stále čekáme, neví se ani přesné datum.

.