Zavřít reklamu

Návrat ke kořenům. Tak by se dal označit výběr místa pro podzimní keynote, na které má Apple v plánu představit nové iPhony a další produkty. Místo konání je stejné jako to, kde Apple kdysi představoval svůj počítač Apple II – Občanské auditorium Billa Grahama v San Francisku. Výběr je takový patrně jednak z historických důvodů a také kvůli kapacitě, kdy se do auditoria vejde sedm tisíc lidí.

Budova bude letos „slavit“ 100 let od svého vzniku a je nyní součástí městské renesance od doby, co San Francisco v roce 1906 postihlo ničivé zemětřesení. Skutečný otřes měl ale přijít až o několik let později, a to pod nohami Steva Jobse a Steva Wozniaka, kteří v roce 1977 představili svůj Apple II.

Zařízení přineslo Applu značnou popularitu a dokázalo přinést výpočetní techniku do prakticky každé domácnosti a školy. Je bezpochyby, že nám v září zřejmě Apple nepřinese opět takové překvapení, jakým byl Apple II, nicméně výběr takového místa určitě lidem vadit nebude a vzbudí patřičné emoce. A to jistě i mezi zaměstnanci Applu, pro které je Občanské auditorium Billa Grahama jakýmsi posvátným místem.

Podobně zajímavý jako místo konání zářijové keynote je i fakt, že Apple bude poprvé v historii průběh celé keynote streamovat i pro majitele Windows zařízení. Běžně bychom na stream museli mít připravené Safari, ať už na OS X či na iOS, případně využít Apple TV. Letos však bude osazenstvo doplněno i o uživatele, kteří na svých počítačích či přenosných zařízeních provozují nová Windows 10.

Na Windows 10 je třeba ke sledování přenosu využít vestavěný prohlížeč Edge, který stejně jako Safari podporuje HTS (HTTP Live Streaming) technologii. Zajímavostí je také fakt, že stejnou technologii bez problému již v minulosti ovládaly také iTunes pro Windows, nicméně Apple toho nikdy nevyužil.

Zdroje: Cult of Mac, AppleInsider
Foto: Wally Gobetz

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.