Zavřít reklamu
iWant

Apple stáhl aktualizaci na watchOS 5

iWant

Je tomu jen něco přes 24 hodin, co Apple vydal watchOS 5 pro všechny vývojáře a už byl nucen aktualizaci stáhnout. První beta páté generace systému pro Apple Watch totiž některé modely jablečných hodinek proměnila v nepoužitelná zařízení.

Apple sice neprozradil konkrétní důvod, proč watchOS 5 Beta 1 stáhl, ale podle stížností uživatelů na zahraničních fórech byl systém natolik chybový, že některé Apple Watch se s ním staly zcela nefunkční. Majitelům postižených modelů tak nezbývalo nic jiného, než pro obnovu systému navštívit autorizovaný servis nebo Apple Store. Apple na stránkách pro vývojáře sdělil k situaci jen následující:

watchOS beta 1 je dočasně nedostupný. Zkoumáme problém, který nastává při aktualizaci systému. Pokud jste zaznamenali nějaké problémy, obraťte se prosím na AppleCare.

Nicméně není žádným překvapením, že první beta verze systému obsahuje chyby. Právě z tohoto důvodu je určena jen registrovaným vývojářům, kteří vědí, jak si v případě problémů poradit. Obzvláště instalace bety watchOS není běžným uživatelům doporučován, jelikož obnovu systému jsou aktuálně schopni zařídit pouze pracovníci Apple Storů a autorizovaných servisů. I proto je watchOS jediný systém ze čtveřice, který není uvolněn k veřejnému testování.