Zavřít reklamu

Apple Store v Praze byl jednu dobu bezesporu nejdiskutovanějším tématem mezi českými jablíčkáři. Tim Cook se totiž na Světovém ekonomickém fóru v Davosu setkal s naším ministerským předsedou, Andrejem Babišem, kdy součástí jejich diskuze bylo právě zřízení pražské prodejny. Postupně ale situace kompletně utichla. Naděje ale umírá poslední. Podle nejnovějších zpráv z Bloombergu má Apple v plánu značně rozšířit svou síť prodejen.

Navzdory tomu, že se svět stále více a více přesouvá do on-line prostředí, kde si dnes můžeme zakoupit doslova od A po Z, tak má Apple v plánu otevřít více maloobchodních prodejen. Prozatím jich po celém světě provozuje 511, přičemž více než 100 z nich sdílí v Evropě. Musíme ale upozornit na jednu věc. Viceprezidentka Applu pro maloobchodní prodej, Deirdre O’Brien, potvrdila plán expanze, ale bohužel nikterak nespecifikovala, jaké státy se mohou těšit, případně kde nové Apple Story „vyrostou.“ Podle nejrůznějších informací by každopádně hlavním ohniskem měla být právě Evropa.

Napovídá tedy snad něčemu zpráva, o které jsme vás informovali počátkem května? Na vizualizaci pražského Masarykova náměstí od investiční společnosti Penta Investments se totiž objevila budova Apple Storu. Následně se naším kolegům z Letem světem Applem podařilo získat exkluzivní vyjádření přímo od Penty, které si můžete přečíst v tomto článku. Nic tedy ještě není ztraceno. Aktuálně nám ale nezbývá nic jiného, než čekat. Příchod pražského Apple Storu by s sebou každopádně přinesl i řadu výhod. Jednak bychom se mohli podívat na veškeré prodávané produkty a dost možná by také přišla služba AppleCare+.

.