Zavřít reklamu

Výkonný ředitel Applu Tim Cook se svým týmem pracuje na změnách v prodejní strategii a marketingu iPhonu. Cook by totiž rád, aby se mnohem více iPhonů prodávalo v kamenných Apple Storech. Vyplývá to z jednání špiček jablečných obchodů, které se konalo v San Francisku.

Tim Cook se se šéfy Apple Storů z celého světa sešel ve Fort Mason, což je bývalá vojenská základna, a k přítomným údajně mluvil přibližně tři hodiny, prozradili lidé, kteří se setkání zúčastnili. Cook vyjádřil spokojenost nad prodeji Maců a iPadů, protože každý čtvrtý Mac je pořízen v kamenném obchodě s logem Applu. Naopak zhruba 80 procent iPhonů je koupeno mimo zdi Apple Storů.

[do action=“citace“]iPhone je hlavním vstupním produktem do světa Applu.[/do]

iPhone je přitom hlavním vstupním produktem do světa Applu. Právě přes něj se lidé nejčastěji dostávají k iPadům a Macům, takže je pro Apple klíčové, aby se iPhony prodávaly v Apple Storech a lidé měli okamžitě možnost vidět i iPady, Macy a další produkty. Ačkoliv čtyři pětiny prodaných iPhonů nepochází z Apple Storů, naopak zhruba polovina všech opravovaných a reklamovaných iPhonů končí v rukou Geniusů právě v Apple Storech. A Cook chce tato čísla srovnat.

Pro posílení přímých prodejů iPhonů údajně Cook představil několik nových iniciativ. Jednou z nich má být právě zveřejněný program Back to School, který nabízí studentům při koupi iPhonu padesátidolarovou poukázku. Další novinky pro zákazníky a také pro samotné obchody by měly být představeny 28. července na čtvrtletním setkání zástupců retailových obchodů.

Další částí nové strategie by měl být nový program pro odkup použitých iPhonů, který bude pravděpodobně spuštěn v následujících měsících. Podle nejmenovaných zdrojů Apple plánuje tento program marketingově výrazně podpořit a hodlá zákazníky motivovat k výměně poškozených a starších modelů za nové. Apple se prý v blízké budoucnosti také plánuje soustředit na výstavbu několika velkých Apple Storů v Evropě, jeden z nich by měl vyrůst v Itálii.

Šéfové Apple Storů údajně opouštěli jednání pozitivně naladění s tím, že je na podzim čeká celá řada nových produktů, kterým věří, sdělila serveru 9to5Mac nejmenovaná osoba. Cook vedle diskutování nových strategií také dal jasně najevo, jak důležitá pro Apple síť kamenných prodejen je. „Apple Retail je tváří Applu,“ údajně pronesl.

Jisté je, že na podzim se skutečně můžeme těšit na zajímavé produkty. I sám Tim Cook již dříve uvedl, že má Apple připravených několik novinek. Až je Apple skutečně ukáže, bude na zaměstnancích Apple Storů, aby je dychtivým zákazníkům prodali.

Zdroj: 9to5Mac.com
.