Zavřít reklamu

Výkonný ředitel Applu Tim Cook se svým týmem pracuje na změnách v prodejní strategii a marketingu iPhonu. Cook by totiž rád, aby se mnohem více iPhonů prodávalo v kamenných Apple Storech. Vyplývá to z jednání špiček jablečných obchodů, které se konalo v San Francisku.

tim-cook-apple-store

Tim Cook se se šéfy Apple Storů z celého světa sešel ve Fort Mason, což je bývalá vojenská základna, a k přítomným údajně mluvil přibližně tři hodiny, prozradili lidé, kteří se setkání zúčastnili. Cook vyjádřil spokojenost nad prodeji Maců a iPadů, protože každý čtvrtý Mac je pořízen v kamenném obchodě s logem Applu. Naopak zhruba 80 procent iPhonů je koupeno mimo zdi Apple Storů.

[do action=“citace“]iPhone je hlavním vstupním produktem do světa Applu.[/do]

iPhone je přitom hlavním vstupním produktem do světa Applu. Právě přes něj se lidé nejčastěji dostávají k iPadům a Macům, takže je pro Apple klíčové, aby se iPhony prodávaly v Apple Storech a lidé měli okamžitě možnost vidět i iPady, Macy a další produkty. Ačkoliv čtyři pětiny prodaných iPhonů nepochází z Apple Storů, naopak zhruba polovina všech opravovaných a reklamovaných iPhonů končí v rukou Geniusů právě v Apple Storech. A Cook chce tato čísla srovnat.

Pro posílení přímých prodejů iPhonů údajně Cook představil několik nových iniciativ. Jednou z nich má být právě zveřejněný program Back to School, který nabízí studentům při koupi iPhonu padesátidolarovou poukázku. Další novinky pro zákazníky a také pro samotné obchody by měly být představeny 28. července na čtvrtletním setkání zástupců retailových obchodů.

Další částí nové strategie by měl být nový program pro odkup použitých iPhonů, který bude pravděpodobně spuštěn v následujících měsících. Podle nejmenovaných zdrojů Apple plánuje tento program marketingově výrazně podpořit a hodlá zákazníky motivovat k výměně poškozených a starších modelů za nové. Apple se prý v blízké budoucnosti také plánuje soustředit na výstavbu několika velkých Apple Storů v Evropě, jeden z nich by měl vyrůst v Itálii.

Šéfové Apple Storů údajně opouštěli jednání pozitivně naladění s tím, že je na podzim čeká celá řada nových produktů, kterým věří, sdělila serveru 9to5Mac nejmenovaná osoba. Cook vedle diskutování nových strategií také dal jasně najevo, jak důležitá pro Apple síť kamenných prodejen je. „Apple Retail je tváří Applu,“ údajně pronesl.

Jisté je, že na podzim se skutečně můžeme těšit na zajímavé produkty. I sám Tim Cook již dříve uvedl, že má Apple připravených několik novinek. Až je Apple skutečně ukáže, bude na zaměstnancích Apple Storů, aby je dychtivým zákazníkům prodali.

Zdroj: 9to5Mac.com

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  No, dokud nebudeme mít v telefonech jako operátora APPLE, budeme dostávat cenová zvýhodnění od našeho stávajícího operátora a tedy si skákneme koupit iPhone právě tam. Taky má jistou výhodu jakýkoli operátor právě v prodejní síti, tak třeba u nás ve městě máme teda rozhodně víc prodejen T-Mobile, než APPLE STORE a myslím, že O2 i Vodafone jsou na tom líp s počtem prodejen

  Velkou nevýhodou což si spousta lidí neuvědomuje je budoucí problém při jakékoliv závadě u operátora se iPhony posílají nechvalně proslulému servisu Britex… často dochází i přes zákaz společnosti Apple k opravám místo výměně kus za kus proto se vyplatí si připlati a nakupovat v Apple Online Store, kde je větší šance rychlé výměny kus za kus bez zbytečných obav v jakém stavu se zařízení ze servisu vrátí. Navíc pokud jde o pokrytí prodejními místy je Online Store mnohem lepší jak operátoři protože doručuje zásilkovou službou až domů ;) a to třeba do 23h od objednávky což je super.

  Typický příklad „debilního nelogického a zbytečného“ skloňování a počešťování anglických slovíček. Nadpis měl znít „Apple Store jsou tváří Applu, uvedl Cook a chce, aby se v nich prodávalo více iPhonů“, místo toho tu máme Apple Story, což jaksi úplně mění význam slova a jeden by se z toho po…, než rozluští, jak to bylo myšleno. Nekazte mi radost, kdo má Apple, umí anglicky a má přehled, takže se podle toho zkuste řídit.

  Nevidím nic nelogického, debilního a zbytečného na českém skloňování. Pokud se nepletu žijeme v Česku a nevím že bychom byli kolonií anglicky mluvících zemí. Pokud vám české skloňování a čeština popřípadě vadí, nic vám nebrání žít a mluvit jazykem který je vám bližší a neskloňují tam Apple Story. A pokud jste o takové hlouposti jako je slovo story v titulku musel přemýšlet tak, no nevím… Pokud z titulku ihned nepochopíte že se jedná o obchod a ne o příběh tak angličtinu máte zmáknutou perfektně, ale ještě by to chtělo trošku zapracovat na mateřštině. S úctou fanda Applu

  Zdeňku, pokud obhajujete češtinu, měl byste vědět, že cizí slova jsou v našem jazyce nesklonná.

  iPad je název výrobku, zdomácnělý a nezaměnitelný. Připomínka se týkala obecného anglického slova „store“, pod kterým si v češtině nic nepředstavujeme.

  Tady ta připomínka je jasně na místě. Ono totiž dochází k záměně se slovem „story“ – příběh. A to je ten důvod, proč je to opravdu špatně. Jinak to, jestli je nějaké cizí slovo skloňováno nebo ne, záleží na míře jeho používání a asimilace do systému jazyka. Některá slova zapadnou lehce – používají se často a když končí „česky“ – zařadí se k nějakému existujícímu vzoru a zapadnou lehce – viz iPad jako hrad, kvůli výslovnosti a podobnosti „ajfoun“ a českého „telefon“ se i toto slovo zařadilo ke vzoru hrad. Ale slova jako image, quiche nebo Ikea to mají podstatně těžší – nepodobají se českým, proto se spíše neskloňují, dokonce máme problém je přiřadit k rodu. Ale je to proces, vyvíjí a mění se to.

  Pokud si vzpomínám tak ve francouzštině existují stejná slova a mají dva různé, zcela odlišné výrazy, a význam daného slova se pozná až ve větě kde je použité. A myslím že v angličtině to bude podobné. Neplatí to zrovna tady pro store a story, ale z věty je jasné že se jedná o obchod a ne o příběh. Na webu o filmu bych to asi čekal obráceně ale proto máme fantazii a nepotřebujeme vše polopaticky. A co se mně osobně týče, tak bych byl milionkrát radši za titulek Apple obchody …. Ale to nevypadá tak světově.

  Poslyste, vy jste mi nejaky genialni. To slovo debilni si priste nechte od cesty, kdyz chcete kritizovat, zatimco ani vase cestina neni bez chyb. Myslim si, ze kamenem urazu je tu predevsim fakt, ze nadpis je psan kapitalkami. Kdyby nebyl, k zadnemu zmateni by dochazet nemohlo. Navic za sklonovanim podobnych vyrazu si stojim. V cestine zkratka nemuzete napsat „Apple Store JSOU“, za to bych si ja osobne lisknul.

celý text

Čtěte více.