Zavřít reklamu
iWant

Apple uspěl u evropského soudu, Xiaomi zde nesmí prodávat tablet s názvem Mi Pad

iWant

Pro společnost Apple příznivý rozsudek zazněl u Tribunálu Evropského soudního dvoru. Společnost se zde ohrazovala proti uznání a vystavení obchodní registrační známky společnosti Xiaomi, které chtěla v zemích Evropské Unie prodávat svůj tablet s názvem Mi Pad. Evropský soud to však na popud Applu zatrhl a Xiaomi si tak bude muset vymyslet nový název, který pro svůj tablet na starém kontinentě použije. Dle slov soudu by byl název Mi Pad pro zákazníky matoucí a vedl by ke klamání spotřebitele.

Rozdíl mezi oběma názvy je jen v přítomnosti písmena „M“, na začátku názvu produktu. Tento fakt společně s tím, že si jsou obě zařízení velmi podobná, by spěl pouze ke klamání koncového zákazníka. Z tohoto důvodu nebude, dle evropského soudu, ochranná známka Mi Pad uznána. Konečné rozhodnutí přišlo necelé tři roky poté, co o ochrannou známku Xiaomi požádalo evropský úřad pro správu duševního vlastnictví.

Podívejte se, jak tablet Xiaomi Mi Pad vypadá. O jeho podobnosti s iPadem se rozhodněte sami:

Dle tohoto úřadu by anglicky mluvící zákazníci přijali prefix Mi v názvu tabletu jako anglické slovíčko My, což by z tabletu následně dělalo My Pad, což je foneticky téměř totožné označení, jako klasický iPad. Společnost Xiaomi se může vůči tomuto verdiktu odvolat. Společnost je v posledních letech proslulá tím, že příliš okatě kopíruje jak design, tak názvosloví produktů společnosti Apple (viz Xiaomi Mi Pad v galerii výše). Vstup na evropský trh společnost zahájila v posledních měsících a plány má velmi ambiciozní.

Zdroj: Macrumors