Zavřít reklamu

Několik dní poté, co Apple vydal iOS 7.0.4 pro veřejnost obsahující některé drobné opravy, rozeslal mezi registrované vývojáře první betaverzi nadcházející aktualizace 7.1. Ta přináší další opravy, ale i zlepšení rychlosti, což ocení zejména majitelé starších zařízení, a některé nové možnosti.

V systému přibyla nová možnost režimu automatického HDR a fotografie vyfocené pomocí režimu dávky (Burst Mode – pouze iPhone 5s) lze přímo nahrát do Photo Streamu. Drobné změny jsou vidět i v notifikačním centru. Tlačítko pro smazání notifikací je lépe viditelné a centrum zobrazuje novou hlášku, pokud v něm žádné notifikace nemáte. Předtím zde byla pouze prázdná obrazovka. Nejen v notifikačním centru, ale i v aplikacích Počasí a Akcie je vidět nové logo Yahoo. Aplikace Hudba zase získala hezčí pozadí oproti původní monolitické bílé.

Ve Zpřístupnění je nyní nově možné zapnout permanentně tmavou klávesnici pro lepší kontrast. Dále změna tloušťky písma ve stejné nabídce nevyžaduje restart systému. Nabídka pro zvýšení kontrastu je podrobnější a umožňuje zvlášť snížit průhlednost a ztmavit barvy. U iPadu byla vylepšena animace při zavírání čtyřprstým gestem, v předchozí verzi se zřetelně trhala. Obecně by se výkon na iPadu měl zlepšit, iOS 7 zatím neběhá na tabletech příliš optimálně.

Vývojáři mohou iOS 7 stáhnout ve vývojářském centru, přičemž jejich zařízení musí být registrovaná ve vývojářském programu.

Zdroj: 9to5Mac.com
.