Zavřít reklamu

Apple – na rozdíl od watchOS 2 podle plánu – vydal novou verzi svého operačního systému pro iPhony, iPady a iPody touch. iOS 9 přináší vedle řady nových funkcí také lepší výkon a především stabilitu.

iOS 9 poběží na všech zařízeních, na kterých běžel iOS 8, to znamená, že se na něj mohou těšit i majitelé až čtyři roky starých zařízení. iOS 9 podporuje iPhone 4S a novější, iPad 2 a novější, všechny iPady Air, všechny iPady mini, do budoucna iPad Pro (s verzí 9.1) a také iPod touch 5. generace.

Největší proměnou prošlo v iOS 9 několik základních aplikací a funkcí. Významně posílená byla funkčnost Siri a na iPadu byl, podobně významně, vylepšen multitasking, kdy je nyní možné používat dvě aplikace vedle sebe, nebo mít dvě okna přes sebe. Apple se však zároveň velice soustředil také na to, aby po letech přidávání desítek nových funkcí zapracoval na lepším běhu a stabilitě celého systému.

Apple k iOS 9 píše:

Díky efektivnímu vyhledávání a vylepšeným funkcím Siri promění tato aktualizace váš iPhone, iPad a iPod touch v intuitivnější zařízení. Nový multitasking pro iPad vám umožní pracovat souběžně se dvěma aplikacemi zobrazenými vedle sebe nebo jako obraz v obrazu. Aktualizace také obsahuje výkonnější předinstalované aplikace – podrobné informace o veřejné dopravě v Mapách, přeprogramované Poznámky a zcela nové News. Vylepšení v samém základu operačního systému přinášejí vyšší výkonnost, lepší zabezpečení a poskytnou vám až hodinu výdrže baterie navíc.

iOS 9 můžete stahovat tradičně přes iTunes, nebo přímo ve svých iPhonech, iPadech a iPodech touch v Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru. Do iPhonu se stahuje balík o velikosti 1 GB.

.