Zavřít reklamu

Společnost Apple včera večer uvolnila aktualizaci iOS 11.1 pro všechny uživatele s kompatibilním zařízením. Stalo se tak jen pár hodin poté, co se spustil betatest nadcházející verze 11.2. Dalo se očekávat, že podobný krok čeká také ostatní systémy, které na nové verze operačních systémů čekaly. A tak se také během včerejšího večera a noci stalo. Apple vydal nové oficiální verze pro všechny ostatní operační systémy a vše završil také aktualizací iTunes.

V případě macOS High Sierra se jedná o verzi 10.13.1 a je již volně ke stažení přes Mac App Store. Co se týče novinek, uživatelé nejspíše nejvíce ocení nové emotikony, které s posledním updatem dorazily také do iOS. Kromě toho však Apple opravil chyby v mailovém klientu, který nedokázal pracovat s některými poštovními účty, dále opravil chybu nedostupnosti Bluetooth v případě Apple Pay transakcí a také nefunkční klávesnici v režimu Spotlight. Aktualizace také opravila bezpečnostní chybu týkající se zabezpečení Wi-Fi sítí.

Nová verze iTunes nese označení 12.7.1 a a obsahuje několik malých vylepšení, jež se týkají rychlosti a fungování programu. Společně s novou verzí iTunes dorazila také nová vývojářská betaverze macOS High Sierra 10.13.2

Aktualizace watchOS 4.1 přináší především streamování hudby přes LTE. To je však něco, co majitele v ČR trápit nemusí, neboť tu není LTE model Series 3 dostupný. Kromě toho však aktualizace obsahuje také opravy mnoha bugů a vylepšuje optimalizaci, tudíž by měli uživatelé zpozorovat lepší výdrž baterie.

V případě tvOS 11.1 se jedná spíše o marginální update, který opravuje jen několik drobností. Oproti původní verzi neobsahuje v podstatě žádné nové či zásadní funkce, kromě opravy zabezpečení Wi-Fi sítí, stejně jako v případě nové verze macOS. Všechny výše zmíněné aktualizace je možné instalovat standardní cestou a měly by být dostupné pro všechny, kteří mají podporované zařízení.

 

.