Zavřít reklamu

Představení Apple Watch Series 8 na sebe nenechalo dlouze čekat. Během tradiční zářijové akce Apple Event cupertinský gigant odhalil novou generaci jablečných hodinek, která se dočkala očekávaných změn. Pojďme si společně posvítit na zajímavé novinky, které Series 8 spolu přináší.

Při samotném představení Apple kladl nemalý důraz na celkové schopnosti jablečných hodinek a jejich přínos pro každodenní život. Právě proto nová generace přináší ještě více schopností, společně s nejvyspělejšími senzory, velkým always-on displejem a skvělou odolností. Po stránce designu se Apple Watch Series 8 ve srovnání s předchozí generací nemění.

Důraz na zdraví a nový senzor

Apple Watch jsou skvělým pomocníkem pro náš každodenní život. Apple nyní klade zvýšený důraz na ženy, a právě proto nové Apple Watch Series 8 vybavil vylepšeným sledováním cyklu. Aby toho nebylo málo, dokonce jsme se dočkali příchodu zbrusu nového senzoru pro měření tělesné teploty, který lze nyní využít pro sledování ovulace. Nový senzor teplotu měří jednou za pět vteřin a dokáže detekovat výkyvy až o 0,1 °C. Těchto dat dokážou hodinky využít právě pro zmiňovanou analýzu ovulace a poskytnout uživatelům daleko lepší data, která jim mohou v budoucnu pomoct.

Měření teploty lze samozřejmě využít i pro jiné účely. Právě proto si Apple Watch Series 8 poradí se zjištěním tělesné teploty v nejrůznějších situacích – například při nemoci, požití alkoholu a v dalších případech. O všech datech má uživatel samozřejmě detailní přehled prostřednictvím nativní aplikace Zdraví. Data jsou na druhou stranu také koncově šifrovaná na iCloudu, přičemž ani Apple se k nim nedokáže dostat. Pokud byste je ale potřebovali sdílet, můžete si zvolit, co chcete šifrovat a co ne, případně vybrané parametry rovnou i sdílet.

Jablečné hodinky jsou již delší dobu vybaveny řadou skvělých funkcí. Dokážou totiž detekovat EKG nebo pád, čímž už nesčetněkrát zachránily mnoho lidských životů. Apple tyto technologie nyní posouvá ještě o něco dál a přináší detekci autonehody. Minimálně polovina nehod se totiž stává mimo dosah, kdy může být problematické kontaktovat pomoc. Jakmile Apple Watch Series 8 detekují nehodu, automaticky se do 10 minut spojí s tísňovou linkou, které předají informace a detailní polohu. Funkci zajišťuje dvojice pohybových senzorů a nový akcelerometr pracující až 4x rychleji než předchozí verze. Důležitou roli samozřejmě hraje i strojové učení. Funkce konkrétně detekuje přední, zadní a boční náraz, stejně tak i případné přetočení vozidla.

Výdrž baterie

Apple Watch Series 8 se pyšní 18hodinovou výdrží baterie, která je tedy stejná jako v případě předchozích generací. Co je však novinkou, je zbrusu nový režim nízké spotřeby baterie. Jablečné hodinky se prakticky dočkají stejného režimu, jaký můžeme znát z našich iPhonů. V případě použití režimu nízké spotřeby se výdrž baterie dokáže dostat až na 36 hodin, a to díky vypnutí některých funkcí. Mezi ně se řadí například automatická detekce cvičení, always-on displej a další. Tato funkce ale bude dostupná již pro Apple Watch Series 4 a novější v rámci operačního systému watchOS 9. Důležitou informací ale je, že režim nízké spotřeby zachová sledování aktivity a detekci nehody.

Dostupnost a cena

Nová generace jablečných hodinek bude v případě hliníkového provedení dostupná ve čtyřech barvách, v případě nerezového provedení pak ve třech barvách. Zároveň přichází i nové řemínky, včetně Nike a Hermes. Apple Watch Series 8 budou dostupné v rámci předobjednávek ještě dnes za 399 $ (GPS verze) a za 499 $ (GPS+Cellular). Na pulty prodejců se pak hodinky podívají již 16. září 2022.

.