Zavřít reklamu

Apple dnes vydal novou verzi operačního systému pro své hodinky Watch a pro české uživatele si přichystal skvělou novinku. Hodinky se ve watchOS 2.1 naučili vedle jiných jazyků také česky. V češtině půjde bez problémů také diktovat.

Jinak se vývojáři Applu ve watchOS 2.1 zaměřili na opravu chyb a významná část aktualizace se týká podpory arabštiny. Objevovat by se již neměly problémy se spouštěním Kalendáře nebo aplikací třetích stran a stabilita systému by měla zůstat stejná i při změně jazyka.

Nový watchOS 2.1 nainstalujete přes aplikaci v iPhonu. Je nutné mít Watch v dosahu iPhonu připojeného k Wi-Fi, obě zařízení musejí být nabity minimálně na 50 % a připojeny k nabíječce.

Příchod českého jazyka do Watch by nemusel znamenat jen příjemnější používání pro tuzemské uživatele, ale zároveň by to mohl být další krok k tomu, aby Apple mohl v České republice začít své hodinky oficiálně prodávat. Nemá zde sice své kamenné pobočky, nicméně přímý prodej vzhledem ke zkušenostem z jiných zemích vyloučen není. Žádné informace o startu prodeje Watch u nás ovšem zatím nemáme.

 

.