Zavřít reklamu

Tzv. VOD služby změnily smysl konzumace vizuálního obsahu. Video on Demand, neboli video na vyžádání, je aktuálním trendem, protože je jeho obsah relativně levný, a především poměrně obsáhlý. Spolu s Netflixem, HBO Max, Disney+ jej nabízí i Apple, a proto je poměrně s podivem, že jeho obsah publikuje na možná již mrtvém médiu – Blu-ray disku. 

For All Mankind byl jeden ze stěžejních projektů, když společnost představovala svou novou službu Apple TV+. Námět je ale bezesporu poutavý. Představte si svět, v němž globální vesmírný závod nikdy neskončil. Jedná se tak o alternativní pojetí historie, ve kterém na Měsíci jako první přistáli kosmonauti USSR. O tom, že slavil seriál úspěch, svědčí i jeho třetí řada, probíhající přípravy čtvrté, stejně jako to, že právě první sezona vyjde příští měsíc na nosičích Blu-ray.

Dvoudiskovou sadu vydává ve spolupráci s Apple TV+ britský label Dazzler Media, a tento krok zdůvodňuje tím, aby byl titul dostupný i lidem, kteří jej chtějí fyzicky vlastnit. Stát bude 22,99 GBP, tedy cca 875 Kč. For All Mankind přitom není první produkce Apple TV+, která bude na Blu-ray dostupná, protože již dříve se jí dočkal seriál Defending Jacob.

Proti proudu i svému smyslu 

Je to trošku paradoxní, když si vezmete, jakým směrem se veškerá filmová produkce ubírá, že se všechno právě převádí spíše do virtuálního streamovaného prostoru a Blu-ray přehrávače víceméně skomírají. Idea přinést svou produkci na fyzických nosičích je tedy sice hezká, má ale smysl? Sám Apple přece proti podobné technologii bojuje už od představení prvního MacBooku Air, který nenabízel ani DVD mechaniku, se kterou se Apple definitivně rozloučil po roce 2015, kdy ji odstranil i z MacBooků Pro. I když si tedy Blu-ray edici For All Mankind koupíte, nebudete si ji moci na produktech Applu vlastně přehrát.

Zarážející pak může být i cena. Pokud by vás totiž seriál opravdu zajímal, můžete si na měsíc Apple TV+ předplatit, a to „jen“ za 139 Kč. A to jistě celý seriál zvládnete. Navíc pokud jste ještě zákazníci Aple TV+ nebyli, máte zdarma rovnou tři měsíce bezplatného streamu. Vlastnit fyzický nosič se tak zdá být v dnešní době skutečný přežitek a tento krok Applu, tedy propagátora všeho bezdrátového, spíše nesmyslný. 

.