Zavřít reklamu

Apple Watch Series 7 jsou konečně k dostání. Ačkoliv byly hodinky představeny již v první polovině září, tak k odstartování jejich předprodeje došlo teprve před týdnem. Čekání už ale bylo dostatek a nyní míří žhavá novinka na pulty prodejců a k prvním šťastlivcům. Zároveň však internetem kolují informace o tom, že by z Apple Watch Series 7, alespoň tedy v počátku, mohl být nedostatkový tovar, na který si dost možná budete muset počkat i několik týdnů. Prodej se každopádně spustil teprve nyní a zdali podobná situace skutečně přijde, ukáže až čas.

Apple Watch Series 7
Zdroj: Apple

Apple Watch Series 7 novinky

Abychom to měli kompletní, pojďme si ještě stručně shrnout, jaké novinky vlastně Apple Watch Series 7 přinášejí. Největší dominantou nové řady je pochopitelně její displej, který se dočkal zajímavých změn. V porovnání s předchozími generacemi je navíc i o něco větší, což se Applu podařilo díky zmenšení postranních rámečků. Velikost pouzdra se navíc zvětšila z dřívějších 40 a 44 mm na 41 a 45 mm. Aby toho však nebylo málo, tak cupertinský gigant také vsadil na o 70 % vyšší jas a vhodné je také zmínit, že díky větší velikosti půjde hodinky o něco lépe ovládat.

Nové hodinky dokážou potěšit i z hlediska odolnosti, která by se taktéž měla posunout o několik kroků vpřed. Dle slov Applu se navíc jedná o doposud nejodolnější Apple Watch vůbec. Následně si ještě polepšilo nabíjení. Díky použití USB-C kabelu bude totiž nové „watchky“ možné takzvaně rychlonabíjet, kdy bude stačit pouhých 45 minut na nabití z 0 % na 80 %. Za 8 minut navíc získáte dostatek energie pro osmihodinové měření spánku.

Dostupnost a cena

Apple Watch Series 7 jsou k dostání v hliníkovém provedení, konkrétně pak v modré, zelené, vesmírně šedé, zlaté a stříbrné barvě, přičemž jejich cena startuje na 10 990 Kč u verze s 41mm pouzdrem. Hodinky s 45mm pouzdrem lze pak pořídit od 11 790 Kč. V nabídce se každopádně nacházejí i prémiovější kousky s pouzdrem z nerezové oceli. V tomto případě už ale cena lehce překračuje hranici 20 tisíc korun.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více