Zavřít reklamu

Apple v naprosté tichosti oznámil, že začne koncem ledna prodávat v České republice své hodinky Watch. Na českém webu Apple.com i v oficiální nákupní iOS aplikaci se objevila sekce s jablečnými hodinkami, které se u nás dosud neprodávaly. Nejlevněji bude možné Apple Watch pořídit za 10 990 korun.

Oficiální oznámení prodeje v nových zemích prozatím od Applu nepřišlo, ani na českém webu se zatím do sekce s Watch nedostanete jinak než přepsáním URL adresy. Blížící se příchod hodinek nicméně prozradila aplikace Apple Online Store.

Do České republiky dorazí očekávaný produkt 29. ledna a nejlevnější Apple Watch Sport 38mm budou stát 10 990 korun, což je prakticky stejná cena, za jaké se hodinky prodávají například v Německu. Právě tam bylo dosud nejjednodušší pro českého zákazníka zajet a Watch koupit.

Větší, 42milimetrová varianta Apple Watch Sport stojí 12 490 korun. Na výběr je celkem z dvanácti „sportovních“ modelů. Klasické Watch z nerezové oceli najdeme v českém obchodě ve dvaceti variantách a stojí 17 990 korun (38 milimetrů) a 19 490 korun (42 milimetrů).

V závislosti na vybraných řemíncích se pak cena zvyšuje. Sportovní řemínek v šestnácti barvách stojí 1 490 korun, luxusnější Milánský tah (Milanese Loop) stojí 4 490 korun, stejně jako klasická přezka a kožený řemínek. Za 7 490 korun pořídíte tzv. moderní přezku a článkový tah stojí dokonce 14 490 korun.

Apple má v českém obchodě v nabídce také nejluxusnější Apple Watch Edition, které se pohybují v cenovém rozmezí 305 tisíc až 515 tisíc korun, ale jejich dostupnost u nás je zatím neznámá. Jelikož u nás Apple nemá oficiální kamenný obchod, je možné, že bude i nejvyšší modely distribuovat pouze online.

Příchodu Apple Watch do České republiky rozhodně výrazně pomohl nedávný update watchOS, který do hodinek konečně přinesl také češtinu. Nadále však neumí česky Siri, což je klíčová součást zkušenosti a dosud byla tato absence považována za jeden z důvodů, proč se u nás Watch neprodávají. Jelikož ale Applu evidentně nevadí ani nepřítomný Apple Store, ani nečeská Siri nemusí být nutně překážkou.

.