Zavřít reklamu

I Applu je jasné, že nemůže zůstat s iTunes pozadu, zatímco se na Internetu již dlouhou dobu objevuje trend, kdy si lidé oblíbili streamování hudby přes Internet. A jak to tak vypadá, tak Apple se rozhodl získat zajímavý projekt Lala.

Lala.com patří mezi velmi zajímavé startupy, které se prozatím až tolik neprosadili u běžných uživatelů. Přitom se jedná o výborný koncept, který je ještě lépe realizován. Lala.com nabízí streamování hudby z katalogu s více než 7 miliony písničkami zdarma. Krom toho si také můžete zakoupit právo na neomezené poslouchání některé písničky z Internetu za pouhých $0.10 či případně si zakoupit a stáhnout písničku z katalogu bez DRM ochrany za $0,89.

To ale není vše. Lala.com vám totiž může prohledat váš harddisk a všechny písničky, které zde najde, tak ty poté budete mít zpřístupněné ve vaší knihovně na Internetu, takže si vaše písničky můžete přehrávat odkudkoli bez otravného a dlouhého uploadování. Krom toho nabízí Lala i sociální prvky, kdy můžete odebírat doporučení písniček od hudebních expertů či od svých kamarádů.

I Lala.com má pro nás Evropany ale velký háček. Prozatím u nás tato služba není dostupná a ačkoli na stránkách uvádí, že bychom se této služby měli dočkat brzy, tak jsem k tomu trošku skeptický (slibují to skoro všechny hudební streamovací služby).

Apple samozřejmě nechtěl komentovat, k jakým účelům tuto společnost zakoupil. Nabízí se ale především dvě řešení – buď plánují vrhnout se na pole streamování hudby přes Internet nebo chtějí zlepšit jejich službu iTunes Genius. Nebo to může být úplně jinak a potřebují jen nějakou technologii použitou na Lala.com. Zajímavé také je to, že partnerem Lala.com se nedávno stal Google, který v poslední době nevychází s Applem úplně nejlépe – viz například snaha Applu vytvořit vlastní aplikaci s mapami.

Diskuze k článku

    Ja pouzivam free spotify (UK), ktore tiez funguje len na uzemi UK ako free. Ale ucet, ktory som si zalozil v UK funguje (dufam stale) aj na slovensku. Takze aspon nejaka moznost :).

celý text

Čtěte více