Podobné programy se v minulosti (v souvislosti s Applem) vztahovaly jen na uzavřenou skupinu expertů, či registrovaných „hackerů“, kteří měli s Applem podepsanou smlouvu o spolupráci. Od teď se však do hledání děr v zabezpečení mohou zapojit všichni.

Vyplácení odměn se však bude vázat na jednu jedinou věc, a to na to, když jim hacker/hackeři předvedou způsob, jakým dosáhli vzdáleného přístupu do cíleného zařízení, konkrétně do jádra iOS, a to bez potřeby aniž by napadené zařízení vyžadovalo jakoukoliv manipulaci. Pokud na něco takového přijdete, Apple vám zaplatí milion dolarů.

ios security

Podobné programy nabízí většina technologických společností, kteří takto (relativně nenákladně) motivují lidi k hledání a následnému vylepšování operačních systémů. Otázkou ovšem zůstává, jestli je Applem nabízený milion dolarů dostatečný. Hackeři/hackerské skupiny, které jsou reálně schopné něco takového v iOS najít, si pravděpodobně vydělají mnohem více peněz, když informaci o exploitu nabídnou například vládním složkám či rovnou nějakým kriminálním skupinám. To už je však otázka morálky.