Zavřít reklamu

Před několika dny jsme vám informovali o tom, že se bude v Praze v obchodním centru Chodov otevírat nová APR iSetos (článek zde). Nyní vám z této otevírací akce přinášíme reportáž.

Za otevřením autorizované prodejny APR iSetos stojí společnost Setos, s.r.o. působící na českém trhu od roku 1992. Setos, s.r.o. je lídrem v oblasti mobilních telefonů, fototechniky a navigací. Provozuje síť maloobchodních prodejen Space a značkových prodejen Nokia. Od roku 1996 se ale začíná zabývat Apple produkty a otevření APR prodejny pod značkou iSetos je tak zákonitým pokračováním ve vývoji.

S otevřením této prodejny byla spojená zajímavá prodejní akce, konkrétně se jednalo o 50 % slevu na iPod touch 4. generace pro prvních 50 zákazníků podpořenou 13 % slevou pro dalších 50 zákazníků, kteří měli zájem o tento produkt. Dále iSetos připravil 20 % slevu na na MacBook Pro 13″ pro prvních 20 zákazníků a jako tomu bylo v případě iPodu touch, pro dalších 20 zákazníků byla sleva 13 % na tento jablečný notebook.

Prvních 100 zákazníků navíc dostali knihu s názvem iWoz, která je o spoluzakladateli společnosti Apple – Steve Wozniakovi a pro všechny byly připraveny poukázky na kávu, aby nabrali trochu energie při čekání na oficiální otevření. Nabízená slevová akce byla velmi zajímavá, proto se očekávala hojná účast a fronty ještě před otevřením obchodního centra.

Tato předpověď se naplnila a někteří lidé stáli frontu od brzkých ranních hodin či dokonce od půlnoci, proto v 7.00 hodin byl před ještě zavřeným obchodním centrem značný zástup lidí. Po otevření vchodu do centra Chodov se strhly nelítostné závody, kdo doběhne před prodejnu jako první. Poté se dav začal řadit. Každý dostal kartičku se svým číslem. Na tuto kartičku si pak každý zájemce musel nechat dávat razítka v 30 minutových intervalech, aby se zamezilo tomu, že by někdo ihned odjel a vrátil se až na čas.

Pro čekající potencionální zákazníky byl připraven zábavný program se soutěžemi. Mohli si svůj čas zkrátit např. hraním na Wii konzoli a ti nejlepší mohli vyhrát iPod shuffle s dalšími hodnotnými dárky. Ti, co nemají rádi konzolové hry, mohli číst obdržený dárek – knihu iWoz. Lidé tak nemuseli pouze čekat v řadě před prodejnou, ale mohli se např. dojít občerstvit, pobavit či prohlédnout obchodní centrum.

Když se začala blížit 14. hodina, neboli stanovený čas slavnostního otevření, lidé byli řazeni podle jednotlivých čísel, aby se předešlo zmatkům. Přesně ve dvě hodiny došlo ke strhnutím symbolické plenty a přestřihnutí pásky prvním zákazníkem. Prodávající začali pomalu pouštět unavené lidi do prodejny. Dovnitř se chodilo po skupinkách, čítajících 10 lidí.

První zákazník si s úsměvem na tváři koupil iPod touch pro svou dceru, nechal se od nás vyfotit a poté šťastný odešel (poslední fotka pod článkem). Celkově více slavil úspěch iPod touch, o který byl obrovský zájem. Proto lidé s čísly přes 100 nakonec ještě získali slevu 13 % na MacBook Pro.

Celkový design prodejny, na prodejní ploše 90 m2, včetně rozmístění produktů je stanoven a přísně kontrolován přímo společností Apple. Dbá se jak na rozmístění prodejního nábytku, tak i na dostatečný prostor pro samotné výrobky nebo možnost jejich předvedení. Zákazníci tak mají zaručenou stejnou úroveň kvality poskytovaných služeb.

V nabídce produktů APR prodejny iSetos naleznete téměř vše, co vás od společnosti Apple napadne. Sortiment zahrnuje nejnovější produkty jako ultratenký MacBook Air, iPhone 4, všechny druhy iPodů, ale i např. takový Mac Pro.

Co se týče hodnocení celé akce, tak byla připravená a ve výsledku zvládnutá na výbornou. Ať se to týkalo propagace, tak doprovodného programu, komunikace a i celkové zvládnutí slíbené propagační akce. Potencionální zákazník tak měl velké množství informací přímo z profilů iSetos na sociálních sítích. Zde mohli získat různé tipy např. jakým vchodem a jak nejrychleji k prodejně či bližší informace o produktech. Což některým výrazně ulehčilo práci, nemuseli se tak zbytečně nervovat, jak do prodejny dorazí.

Dostalo se na všechny, proto lidé spokojeně a plní dojmů odcházeli domů se svými novými jablečnými produkty. Věřím, že se do APR prodejny iSetos budou rádi vracet.

Zde si můžete prohlédnout několik fotografií pořízených pomocí iPhone 4, videa při otevření OC Chodov a slavnostní přestřihnutí pásky. V brzké době vám jich přineseme mnohem více, včetně různých videí. Můžu vás ujistit, že se máte na co těšit.

Otevření OC Chodov:

Přestřihnutí pásky:

.