Zavřít reklamu

Bitcoin narůstá na popularitě, uchovává si však svou kontroverznost jako způsob páchání virtuálních zločinů. S tím měl Apple problém, když v lednu tohoto roku z App Store stáhnul virtuální Bitcoin peněženku Blockchain spolu s několika dalšími. Nyní se Blockchain do App Store vrací.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Apple neschvaluje obsah, který „umožňuje, usnadňuje, nebo podněcuje aktivitu, která není ve všech podporovaných státech legální“, čímž se aplikace pro manipulaci s nejznámější virtuální měnou dostaly na nejistou půdu. To se změnilo na letošní červnové vývojářské konferenci WWDC. Výkonný ředitel Blockchainu Nicolas Cary to komentoval následovně:

V momentu, kdy Apple naznačil změnu v přístupu k aplikacím zacházejícím s digitální měnou, jsme vytáhli iOS projekt ze šuplíku a dali se do práce. Chtěli jsme tuto zprávu využít jako příležitost k zlepšení peněženky, ale stále jsme se obávali mu věnovat velké množství času, protože nebylo jasné, jaké typy aplikací by prošly schvalovacím procesem.

Virtuální iOS peněženka Blockchain však byla kompletně přepracována, změnil se její vzhled i fungování tak, aby byla co nejvýkonnější a nejbezpečnější. Umožňuje nyní posílání a výměnu bitcoinů a také platby, ať už online či v kamenných obchodech.

[app url=https://itunes.apple.com/cz/app/blockchain-bitcoin-wallet/id493253309?mt=8]

Zdroj: MacRumors

Diskuze k článku

    Tome, na fanouška filosofie, trochu bulvární text, ne?
    Bitcoin zločiny nepáchá, to snad dělají uživatelé ne? A myslím, že problém s ním mají v zásadě banky a zkostnatělé finanční instituce, protože je to pro ně hrozba, ať už jakákoliv ;)

    V článku je přece uvedeno, že bitcoin je prostředkem k páchání zločinů, ne jejich pachatelem. Navíc, právě tohle je důvod, proč se k němu Apple staví obezřetně, jak je napsáno v jednom z odkazovaných článků.

celý text

Čtěte více