Zavřít reklamu

Dosud byla pro tuzemského uživatele funkce Flyover v Mapách od Applu prakticky pouze ke kochání, protože v unikátním 3D pohledu byly nabízeny jen vzdálená místa. Nyní už to ale neplatí, nově si v Mapách můžeme jakoby z pohledu letadla během nízkého přeletu prohlédnout také Brno.

Brno předběhlo dokonce i hlavní město Prahu a jako první české město funkci Flyover získalo. Spolu s ní Apple v tichosti přidal do svých Map také dalších 10 míst včetně německého Hamburku nebo anglického Liverpoolu. Kompletní seznam míst vyvedených v 3D pohledu najdete zde.

Unikátní 3D prohlídku Brna můžete podniknout v iPhonech, iPadech i na počítačích Mac, kde jsou Mapy také k dispozici.

Zdroj: 9to5Mac

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  U mě zatím Brno ve 3D není, ani Hamburg. Možná to spouští postupně? iPad 2, iOS 8.1.3

  Jsem na tom podobně, už nějaký čas by měl být ve 3D např. i francouzský Dijon, ale taktéž jej nevidím. (Ipad 2 8.1.2, iphone 6 8.1.3) záhada.

  Zřejmě jsem nepostřehnul změnu. U starších měst ve 3D mi na mapě svítí ikona 3D, u těch nových ne. Takže do vyhledávače v mapaách zadej to konkrétní město a ihned se Ti objeví nabídka na prohlídku ve 3D, tímto se omlouvám za zbytečný příspěvek.

  jo funguje,ale ze by to bylo buhvi coooo

  Brno hlasi – nadhera :-) Ted jeste stejnym zpusobem pokryt zbytek republiky a vylepsit hledani vsech moznych informaci a google maps muzou jit do kose. Obavam se ale, ze si jeste hodne dlouho pockam.

  Soory, ale nechapu z ceho jste tak odvazani. Ten 3D pohled me prijde nepouzitelny…nic tam neni videt. Pomalu to mesto nepoznavam.

  Někdo nepozná město, já jsem si tam poznal i zaparkované auto… Pěkné Brno (o 15 let omládlo, před upgradem tam byly podklady někde z roku 2000). Škoda jen, že to není nikde online, aby se to dalo použít třeba na web.

  To je hrozne hezky. Ja bych spise ocenil aby sedely cisla popisna. Navigace podle ios az moc casto dovede k uplne jinemu domu, byt na stejne ulici. Tudiz ji nepouzivam, protoze jsem jezdil vsude pozde. Nektere ulice jsou dost dlouhe a vetvene a muze se stat, ze bloudite o pul kilometru jinde. Ale mate to ve 3D. No parada ….

celý text

Čtěte více.