Zavřít reklamu

Apple v úterý rozeslal e-maily bývalým uživatelům MobileMe, které upozornil na to, že jim již vypršela zvýšená kapacita iCloudu, kterou získali zdarma jako předplatitelé předchozí služby. Ti, co si iCloud opět nepředplatí, tak dostanou jen 5GB úložiště.

iCloud byl představen v roce 2011 s 5GB úložištěm zdarma, kam si uživatelé mohli ukládat fotografie, data z iOS zařízení a další dokumenty. Těm, co předtím využívali MobileMe a platili si za vyšší velikost volného prostoru, byl od Applu gratis nabídnut vyšší prostor i na iCloudu. Původně měla tato akce trvat rok, nakonec ji Apple prodloužil až do 30. září letošního roku.

Nyní si musí i bývalí uživatelé MobileMe za iCloud zaplatit. Od 20 dolarů za rok za 10 GB prostoru do 100 dolarů ročně za 50 GB. Těm, kteří více než 5 GB nevyužívali, bude limit automaticky snížen na tuto hranici. Uživatelé, kteří mají v iCloudu více než 5 GB dat, mají dvě možnosti – buď zaplatí za větší prostor, nebo jim bude dočasně pozastaveno zálohování a synchronizace, dokud dostatečné množství dat neodstraní.

Zdroj: AppleInsider.com
.