Zavřít reklamu

Apple v úterý rozeslal e-maily bývalým uživatelům MobileMe, které upozornil na to, že jim již vypršela zvýšená kapacita iCloudu, kterou získali zdarma jako předplatitelé předchozí služby. Ti, co si iCloud opět nepředplatí, tak dostanou jen 5GB úložiště.

iCloud

iCloud byl představen v roce 2011 s 5GB úložištěm zdarma, kam si uživatelé mohli ukládat fotografie, data z iOS zařízení a další dokumenty. Těm, co předtím využívali MobileMe a platili si za vyšší velikost volného prostoru, byl od Applu gratis nabídnut vyšší prostor i na iCloudu. Původně měla tato akce trvat rok, nakonec ji Apple prodloužil až do 30. září letošního roku.

Nyní si musí i bývalí uživatelé MobileMe za iCloud zaplatit. Od 20 dolarů za rok za 10 GB prostoru do 100 dolarů ročně za 50 GB. Těm, kteří více než 5 GB nevyužívali, bude limit automaticky snížen na tuto hranici. Uživatelé, kteří mají v iCloudu více než 5 GB dat, mají dvě možnosti – buď zaplatí za větší prostor, nebo jim bude dočasně pozastaveno zálohování a synchronizace, dokud dostatečné množství dat neodstraní.

Zdroj: AppleInsider.com

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Nerad pouzivam invektiva, no tych 20GB co som mal 1.5r si mohli strcit do prdele odkedy mi zobrali iDisk a iWeb hosting… odkedy iCloud existuje sa nezmohli ani len na zreplikovanie iDisku aj napriek tomu ze SJ dakedy velmi jasne povedal chlapcom z Dropboxu (co nie je nic ine ako okopirovany iDisk) ze nemaju produkt, ale iba obycajnu ‚feature’…
    Na iCloud nezalohujem a ani neplanujem, Photostream mi je ukradnuty a push email mi funguje ako sa mu zachce. Platil som za .Mac sluzbu niekolko rokov, lebo som mal funkcie ktore som potreboval/chcel, iCloud aj ked je zadarmo, ma pre mna takmer nulovu hodnotu.

celý text

Čtěte více.