Zavřít reklamu

Mít za jednoho z akcionářů Carla Icahna, žraločího investora, není žádný med. Své o tom jistě ví Tim Cook, kterého Icahn neustále nabádá, aby zvýšil objem zpětného odkupu akcií. Nyní Icahn na Twitteru prozradil, že nakoupil další akcie kalifornské společnosti za půl miliardy dolarů, celkem už jich má za více než tři miliardy…

icahn-140122

Icahn na Twitteru uvedl, že pro něj byla další investice do Applu jasnou záležitostí. Zároveň si však rýpl do představenstva společnosti, které dle něj poškozuje akcionáře tím, že nezvyšuje prostředky pro zpětný odkup akcií. Icahn se hodlá k celé záležitosti vyjádřit v obsáhlejším dopise.

Že jsou akcie Applu podhodnocenné, tvrdí Icahn již několik měsíců. Stejně dlouhou dobu také proto volá po tom, aby začal Apple ve velkém odkupovat své akcie zpět a tím zvýšil jejich cenu. Naposledy se 77letý byznysmen ozval v říjnu loňského roku. Jeho pozice silného a případně i vlivného akcionáře je cítit také z toho, že se s ním výkonný ředitel Applu Tim Cook dokonce sešel osobně.

Během fiskálního roku 2013 utratil Apple na zpětném odkupu akcií 23 miliard z celkových 60 miliard dolarů, které byly na tyto účely vyhrazeny v dubnu loňského roku. Icahn dokonce předložil akcionářům návrh na zvýšení programu, ale Apple podle očekávání investorům doporučil, aby tento návrh odmítli. V Applu již prý podobné kroky sami zvažují.

Zdroj: AppleInsider

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.