Zavřít reklamu
iWant

CloudApp přináší na Mac Annotate, velmi rychlý nástroj pro kreslení do obrázků

iWant

CloudApp začínala jako jednoduchá služba pro rychlé sdílení dokumentů všeho druhu, ale vývojáři neustále pracují na jejím vylepšování. Z CloudApp se postupem času stala vizuální komunikační platforma, přes níž se sdílí GIFy či screencasty a nový nástroj Annotate má celou zkušenost ještě zlepšit.

Annonate přichází jako součást aplikace pro Mac a jak již název napovídá, jde o anotování pořízených snímků. CloudApp byl už nyní velmi schopný nástroj, který byl ve firmách často používán například pro vysvětlování složitějších konceptů a operací, kdy jste si snadno nahráli dění na obrazovce a zaslali kolegovi.

Vizuální komunikaci chce nyní CloudApp posunout na další úroveň s nástrojem Annotate, díky němuž je nesmírně snadné kreslit a vkládat grafické prvky do pořízených snímků obrazovek – zkrátka anotovat. Stačí stisknout klávesovou zkratku CMD + Shift + A, pořídit otisk obrazovky a automaticky se spustí Annotate.

cloudapp_annotate

V novém okně se vám otevře pořízený snímek a nahoře máte panel nástrojů pro anotování: šipka, linka, pero, ovál, obdélník, text, ořez, pixelizace, oválné nebo obdélníkové zvýraznění a vložení emoji. U každého nástroje si už pak můžete vybrat jen barvu a velikost. Vše funguje velmi rychle a efektivně. Jakmile máte hotovo, klepnete na Save a obrázek se vám rovnou nahrává do cloudu.

CloudApp vysvětluje, že využití najde Annonate zejména u designérů, inženýrů nebo produktových manažerů, kteří si v týmu neustále zasílají různé návrhy a díky jednoduchým nástrojům si mohou své nápady a myšlenky snadno vizualizovat. „Budoucnost práce je vizuální. Podle 3M je 90 % informací přenesených do mozku vizuálních a vizuály jsou v mozku zpracovány 60000krát rychleji než text, ale všichni pořád píší,“ uvedl k novince šéf CloudApp Tyler Koblasa.

Podle CloudApp je anotování v nativní aplikaci na Macu o 300 procent rychlejší než v podobných webových nástrojích. Navíc podporuje stále populárnější emoji a snadno se – jako součást CloudApp – integruje do workflow různých firem, které již nyní službu využívaly (Airbnb, Spotify, Uber, Zendesk, Foursquare a mnoho dalších).

A pokud by vám přišlo Annotate povědomé, máte pravdu. CloudApp totiž získal službu v rámci akvizice, kdy Annotate původně vzniklo jako aplikace Glui.me. CloudApp můžete stahovat buď v Mac App Storu, nebo na webu. V základní variantě lze využívat tuto cloudovou službu včetně Annonate zcela zdarma.

CloudApp - Screen Recorder
CloudApp - Screen Recorder
Developer: Linebreak
Price: Free+