iWant

CloudApp přináší na Mac Annotate, velmi rychlý nástroj pro kreslení do obrázků

iWant
Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 416 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 442

CloudApp začínala jako jednoduchá služba pro rychlé sdílení dokumentů všeho druhu, ale vývojáři neustále pracují na jejím vylepšování. Z CloudApp se postupem času stala vizuální komunikační platforma, přes níž se sdílí GIFy či screencasty a nový nástroj Annotate má celou zkušenost ještě zlepšit.

Annonate přichází jako součást aplikace pro Mac a jak již název napovídá, jde o anotování pořízených snímků. CloudApp byl už nyní velmi schopný nástroj, který byl ve firmách často používán například pro vysvětlování složitějších konceptů a operací, kdy jste si snadno nahráli dění na obrazovce a zaslali kolegovi.

Vizuální komunikaci chce nyní CloudApp posunout na další úroveň s nástrojem Annotate, díky němuž je nesmírně snadné kreslit a vkládat grafické prvky do pořízených snímků obrazovek – zkrátka anotovat. Stačí stisknout klávesovou zkratku CMD + Shift + A, pořídit otisk obrazovky a automaticky se spustí Annotate.

cloudapp_annotate

V novém okně se vám otevře pořízený snímek a nahoře máte panel nástrojů pro anotování: šipka, linka, pero, ovál, obdélník, text, ořez, pixelizace, oválné nebo obdélníkové zvýraznění a vložení emoji. U každého nástroje si už pak můžete vybrat jen barvu a velikost. Vše funguje velmi rychle a efektivně. Jakmile máte hotovo, klepnete na Save a obrázek se vám rovnou nahrává do cloudu.

CloudApp vysvětluje, že využití najde Annonate zejména u designérů, inženýrů nebo produktových manažerů, kteří si v týmu neustále zasílají různé návrhy a díky jednoduchým nástrojům si mohou své nápady a myšlenky snadno vizualizovat. „Budoucnost práce je vizuální. Podle 3M je 90 % informací přenesených do mozku vizuálních a vizuály jsou v mozku zpracovány 60000krát rychleji než text, ale všichni pořád píší,“ uvedl k novince šéf CloudApp Tyler Koblasa.

Podle CloudApp je anotování v nativní aplikaci na Macu o 300 procent rychlejší než v podobných webových nástrojích. Navíc podporuje stále populárnější emoji a snadno se – jako součást CloudApp – integruje do workflow různých firem, které již nyní službu využívaly (Airbnb, Spotify, Uber, Zendesk, Foursquare a mnoho dalších).

A pokud by vám přišlo Annotate povědomé, máte pravdu. CloudApp totiž získal službu v rámci akvizice, kdy Annotate původně vzniklo jako aplikace Glui.me. CloudApp můžete stahovat buď v Mac App Storu, nebo na webu. V základní variantě lze využívat tuto cloudovou službu včetně Annonate zcela zdarma.

CloudApp - Screen Recorder
CloudApp - Screen Recorder
Developer: Linebreak
Price: Free+