Zavřít reklamu

Google rozšiřuje své portfolio aplikací o nový přírůstek. Tím je exkluzivní iOS aplikace Motion Stills, která umožňuje vytvoření pohyblivých obrázků GIF přímo z Live Photos, tedy funkce, kterou disponují nejnovější iPhony. I když není tento počin nikterak revoluční – protože něco podobného už nabízejí i jiné aplikace třetích stran –, tak je svým způsobem velice zajímavý.

Aplikace Motion Stills je natolik zajímavá, až je překvapivé, že s něčím podobným nepřišel sám Apple, ale musel ji vytvořit Google, byť na své platformě Android nic podobného jako Live Photos nemá. Motion Stills využívá pokročilou stabilizační technologii videa a jednoduché uživatelské rozhraní. Výsledkem je pak neroztřepaný a zároveň mnohem efektnější GIF.

Google ve své aplikaci využívá zajímavý algoritmus, který zanalyzuje a stabilizuje pozadí a popředí daného snímku s cílem vytvořit mnohem zajímavější a poutavější několikavteřinový vizuální zážitek, než tomu bylo u původních Live Photos. Uživatelé pak tento GIF mohou automaticky sdílet mezi svými přáteli.

Obecně jsou Live Photos výhradní funkcí iOS, konkrétně iPhonů 6S, 6S Plus a nově také SE, tudíž Google stvořil něco, co bude fungovat pouze na konkurenční platformě. Společnost se ve spojení s touto softwarovou novinkou nechala slyšet, že podobnou, ne-li totožnou funkci, bude využívat i ve svých chytaných Google Photos.

Motion Stills si zájemci mohou bezplatně stáhnout na App Store a pro tvorbu GIFů není nutná žádná registrace.

[appbox appstore 1086172168]

Zdroj: TechCrunch

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.