Zavřít reklamu

Apple ke svým počítačům nabízí vlastní klávesnici, myš a trackpad. Tyto produkty spadají do řady s označením Magic a zakládají si na jednoduchém designu, snadném použití a skvělé výdrži baterie. Obzvláště velký úspěch gigant sklízí za Magic Trackpad, který představuje perfektní způsob pro snadné ovládání Maců. Podporuje totiž různá gesta, pyšní se skvělou odezvou a navíc dokáže reagovat na úroveň přítlaku díky technologii Force Touch. Rozhodně má tedy co nabídnout. Zatímco trackpad je mezi jablíčkáři vcelku oblíbený, to samé už nelze říct o myši Magic Mouse.

Od roku 2015 je k dostání Magic Mouse 2. Konkrétně se tedy jedná o poměrně unikátní myš od Applu, která hned na první pohled zaujme svým jedinečným designem a zpracováním. Na druhou stranu díky tomu podporuje různá gesta. Namísto tradičního tlačítka totiž najdeme dotykovou plochu, což má usnadnit celkové ovládání jablečných počítačů. Přesto všechno fanoušci kritikou nešetří. Podle nemalé skupiny uživatelů se právě Magic Mouse Applu příliš nepovedla. Dočkáme se proto nástupce, který všechny tyto nedostatky vyřeší?

Nedostatky Magic Mouse

Než se podíváme na potenciální novou generaci, pojďme si v rychlosti shrnout zásadní nedostatky, které trápí uživatele dosavadního modelu. Kritika je nejčastěji adresována nepříliš promyslenému nabíjení. Magic Mouse 2 k tomu používá vlastní konektor typu Lightning. Problém je ale v tom, že se nachází na spodní straně myši. Kdykoliv ji tedy chceme nabíjet, nebudeme ji po tuto dobu moci používat, což pro někoho může hrát zásadní roli. Na druhou stranu je nutné uznat jednu věc. Na jedno nabití totiž dokáže fungovat klidně i déle než měsíc.

magic mouse 2

Jablíčkáři nadále nejsou spokojeni se zmiňovaným unikátním tvarem. Zatímco konkurenční myši se snaží využít ergonomii pro svůj prospěch a uživatelům tak zajistit klidně několikahodinové, zcela bezstarostné používání, Apple se naopak vydal jinou cestou. Nad pohodlí postavil celkový design a ve finále na to nehezky doplatil. Jak ostatně sami uživatelé zmiňují, z několikahodinového používání Magic Mouse 2 může až bolet ruka. Sečteno podtrženo, tradiční myši jablečného zástupce jednoznačně překonávají. Když vezmeme v potaz například Logitech MX Master, která stojí víceméně stejně jako Magic Mouse, vyjde nám jasný vítěz. Není se proto čemu divit, že lidé raději upřednostňují trackpad.

Co přinese nová generace

Jak už jsme navíc zmínili hned v úvodu, aktuální myš Magic Mouse 2 je tady s námi již od roku 2015. Letos tak tedy oslaví osmé narozeniny. Mezi jablíčkáři se proto delší dobu řeší, co přinese případný nástupce a kdy se jej vůbec dočkáme. Bohužel v tomto směru nás moc pozitivních zpráv nečeká, ba právě naopak. O jakémkoliv vývoji či případném nástupci se totiž vůbec nemluví, což napovídá, že Apple s takovým produktem jednoduše nepočítá. Přinejmenším ne v současné chvíli.

Na druhou stranu jedna změna se v následují době bude muset odehrát. Vzhledem k legislativním změnám ze strany EU, kdy došlo k definování konektoru USB-C jakožto standardu, který musí nabízet všechna mobilní zařízení (telefony, tablety, příslušenství, apod), je více než jasné, že se Magic Mouse této změně nevyhne. Podle řady jablíčkářů se však bude jednat o jedinou změnu, která jablečnou myš aktuálně čeká. Z toho lze také usoudit další důležitá informace. Jakékoliv novinky či přepracování se jednoduše vylučují a Magic Mouse s konektorem USB-C jej pravděpodobně nabídne na úplně stejném místě – na spodní straně. Jak už jsme ale zmínili výše, vzhledem k výdrži baterie se o zase tak velký problém nejedná.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.