Zavřít reklamu

Při představování nových iPhonů 6 a 6 Plus s většími displeji Apple sice uvedl, že je začne prodávat 19. září, ale to se týkalo pouze hrstky nejvýznamnějších zemí. Nyní prozradil start prodeje v zemích tzv. druhé vlny, v nich bude možné nový iPhone předobjednat od 26. září. V České republice si ale budeme muset počkat ještě déle, přesný datum zatím znám není.

Jako první si mohou nový iPhone nakoupit zákazníci ve Spojených státech, Francii, Kanadě, Německu, Hong Kongu, Singapuru, Velké Británii, Austrálii a Japonsku. Tam se začne iPhone 6 a 6 Plus prodávat 19. září a předobjednávky Apple otevře již 12. září.

Nyní se v Apple Online Storech v dalších téměř dvaceti zemích objevila informace, že další vlnu předobjednávek začne Apple přijímat 26. září. Konkrétně se toto datum týká Švýcarska, Itálie, Nového Zélandu, Švédska, Nizozemska, Španělska, Dánska, Irska, Norska, Lucemburska, Ruska, Rakouska, Turecka, Finska, Tchaj-wanu, Belgie a Portugalska. Zatím není známo, kdy se pak nové iPhony začnou v těchto zemích skutečně prodávat.

Do České republiky s největší pravděpodobností dorazí nové telefony ještě později, prozatím totiž český Apple Online Store zobrazuje jako nejnovější model stále iPhone 5S, byť již jeho cena byla snížena. Jakmile se přesný datum příchodu šestkových iPhonů na český trh dozvíme, budeme vás informovat.

Zdroj: 9to5Mac
.