iWant

EVE Online míří na iOS! Tedy trochu zjednodušená verze…

iWant

Pokud jste alespoň trochu znalí světa PC her, pravděpodobně jste někdy v historii zaznamenali zprávy o hře, která se jmenuje EVE Online. Jedná se o vesmírné MMO (pro mnohé spíše simulátor excelovských tabulek), ve kterém si můžete dělat v podstatě co chcete. A to jak na osobní úrovni, kdy dopady na obecné dění v podstatě nejsou, až po úroveň globální, kdy vaše jednání ovlivňuje životy hráčů v celé části herního světa. Nemá příliš smysl se tu zabývat tím, co EVE je a není (na se snaží odpovědět opravdu mnoho článků různě po webu). Důležitá je informace, že spin-off této populární MMO dorazí na iOS v průběhu příštího roku.

Vývojářské studio CCP Games, které EVE Online udržuje v chodu již od roku 2003, vydalo o víkendu prohlášení o tom, že nová iOS hra kódovým označením Project Aurora, dorazí na jablečnou platformu někdy v průběhu příštího roku. Hra bude zasazena do samostatného vesmíru, který bude podobný tomu, co je v plnohodnotné verzi, propojeny však nebudou. I tak se však mohou hráči těšit na spoustu aspektů, které z „plné“ verze znají. Ať už jde o boj, průmysl, politikaření a v neposlední řadě také intriky.

Děj hry se bude motat kolem vlastní vesmírné stanice, kterou bude hráč postupně vylepšovat a zároveň si bude vytvářet svou vlastní flotilu, se kterou bude bojovat proti ostatním hráčům v honbě za speciálními relikviemi, díky kterým se bude moci hráč postupně přesouvat do středu galaxie. O hře jako takové se příliš mnoho informací neví. Budou se objevovat v následujících měsících s tím, jak se bude blížit datum oficiálního vydání. Je jasné, že zde nebudou všechny mechaniky, které známe z plnohodnotného EVE Online. I tak by se ovšem mohlo jednat o zajímavou hříčku, která osloví nejednoho veterána z tohoto online světa, nebo přiláká zcela nové hráče.

Zdroj: Toucharcade