Zavřít reklamu

Zatímco na svých iOS zařízeních můžeme již nějakou dobu bez problémů používat aplikaci Facebook Messenger, na Macu jsme v tomto směru byli až dosud odkázáni Messenger v prostředí webového prohlížeče – aplikace jako taková dodnes v Mac App Store k dispozici nebyla. Tento týden to ale podle zpráv v některých médiích vypadá, že společnost Facebook začala prostřednictvím Mac App Store postupně příslušnou aplikaci distribuovat.

Facebook měl původně v plánu vydat macOS verzi své aplikace Messenger do konce loňského roku. Celý proces se ale o něco pozdržel, a tak se první uživatelé dočkali Messengeru pro Mac teprve až v průběhu tohoto týdne. Podle dostupných zpráv je aplikace nicméně zatím ke stažení pouze pro uživatele ve Francii, Austrálii, Mexiku a Polsku. Přítomnosti aplikace Messenger ve francouzském Mac App Store všiml mezi prvními web MacGeneration, o jejím výskytu v dalších zemích postupně informovali uživatelé. V českém Mac App Store Messenger v době psaní tohoto článku nebyl dostupný. Vypadá to, že tvůrci macOS verze Facebook Messengeru dali při tvorbě aplikace před platformou Mac Catalyst přednost programu Electron.

Společnost Facebook pravděpodobně svou aplikaci Messenger pro Mac prozatím testuje, a do ostatních zemí světa ji rozšíří až posléze. Uživatelé, kteří chtějí se svými přáteli z Facebooku komunikovat přes Messenger, se do té doby budou muset spokojit s Messengerem v prostředí webového prohlížeče, případně na některou z neoficiálních verzí.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více