Zavřít reklamu

Tisková zpráva: Vyvrcholením největší slevové akce roku začal advent a e-shopům odstartovala hlavní předvánoční sezóna. Alza.cz pro zákazníky do Black Friday připravila rekordních 10 000 položek, u kterých navíc nabízela nejnižší ceny za posledních 365 dní. Férový přístup a reálné slevy e-shopu potvrdila analýza Hlídače shopů. V ratingu e-shopů hodnotícím transparentnost výpočtu slev získala 3 hvězdy, nejvyšší možné ocenění.

E-shop Alza.cz dlouhodobě prosazuje skutečné slevy a jejich férovou komunikaci zákazníkům. Již třetím rokem proto nepoužívá ve své komunikaci „slevy až 80 %“. Do letošního Black Friday, největší slevové akce roku, nominoval 10 000 produktů, u kterých garantoval nejnižší ceny za poslední rok. U zařazených produktů Alza uváděla výši slevy v porovnání s nejnižší cenou, za kterou produkt prodávala v posledních 30 dnech. Slevy na českých e-shopech již tradičně sleduje Hlídač shopů. Z jejich analýzy vyplývá, že kromě nejnižších cen za poslední rok, právě Alza.cz nabízela ze všech sortimentem podobně zaměřených e-shopů reálně největší slevy.

„Věřím, že obchod lze dělat férově a čestně. Pokud to, že jsme průkopníky v uvádění transparentních slev, počítaných z cen před slevou a řádně popsanou metodikou, znamená spokojeného zákazníka, má naše snaha smysl. Mám velkou radost, že férové slevy v Black Friday na Alze potvrdila také analýza od Hlídače shopů,“ říká Petr Bena, místopředseda představenstva Alza.cz.

„V první řadě je třeba pochválitAlza.cza CZC.cz, které nabourávají tradiční český přístup spočívající ve výpočtu slev z maloobchodních cen a uvádějí reálně slevy vycházející z cen, za které daný produkt prodávaly před slevovou akcí,“ komentuje na svém blogu výsledky analýzy Jakub Balada, spoluzakladatel firmy Apify.

Víkend s Black Friday v číslech

Black Friday patří na Alze každoročně k zákaznicky oblíbené akci. Během víkendu, kdy slevový svátek vrcholil, zákazníci objednali 750 tisíc kusů zboží v hodnotě 740 milionů korun bez dph. Kupující navíc využili šíře nabízeného portfolia, když pořídili více než 500 tisíc různých položek.

E-shop po celé tři dny a noci vyřizoval 1,1 objednávky za vteřinu a 35 % z nich směřovalo do jednoho z více než 1 600 AlzaBoxů. Ty se tak staly nejoblíbenějším způsobem doručení zboží. Potvrdila se také dlouhodobá obliba nákupů z mobilních zařízení, téměř polovina objednávek byla vytvořena na mobilním telefonu či tabletu.

Zákazníci na Alze nejčastěji pořizovali stavebnice Lego, knihy, mobilní telefony, bezdrátová sluchátka, hry na konzole, chytré hodinky, kávové kapsle, společenské hry, dárkové kosmetické sady, elektrické zubní kartáčky, televize, esenciální oleje, parfémy, fitness náramky a notebooky.

Kompletní nabídku Alza.cz naleznete zde

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Já bych ten článek trochu opravil. Alza, která léta a léta lhala a slevy si uměle vyráběla, proto, že to neslo teďka obrátila, ne proto, že je snad žralo svědomí, ale proto, že se o těchto marketingových podvodech už mluvilo tak nahlas, že se toho lekli.

    Takže by se to dalo shrnout asi takhle. Mílí zákaznící, protože finty a reklamní podvody, které jsme na vás nachystali už přestávají fungovat, tak chtě nechtě musíme vzít zpátečku. Samozřejmě tuto změnu náležitě marketingově vyždímáme (o tom, že jsme byli svině ani muk) a teďka vám pod tlakem služeb, které naše podvody sledují, budeme říkat, že neděláme nic jiného, než vymýšlíme jak vám najednou říkat aspoň trošku pravdu (ale zase jen to nezbytné minimum)

celý text

Čtěte více.