Zavřít reklamu

Bude to teprve rok, co Apple v operačním systému OS X naposledy změnil systémový font. Podle informací serveru 9to5Mac se ale Helvetica Neue v počítačích od Applu příliš neohřeje a již v příští velké verzi OS X bude nahrazena fontem San Francisco, který Apple vyvinul speciálně pro hodinky Apple Watch. Font San Francisco by se navíc měl dostat i do iOS 9. Pokud se tedy prognózy 9to5Mac vyplní, Helvetica Neue zmizí z mobilního operačního systému Applu, kam se dostala v rámci velkého redesignu spojeného s vydáním plochého iOS 7, přesně po dvou letech.

Velký redesign OS X, který přinesl modernější vzhled uživatelského rozhraní po vzoru iOS, byl veřejností přijat vcelku dobře. Jistou kritiku ale vyvolal právě použitý font Helvetica Neue. Ten je sice pěkný a moderní, ale s nižším rozlišením displeje poněkud ztrácí na své čitelnosti. San Francisco je naopak font, který kvůli použití do Apple Watch vznikal s takovým cílem, aby byl skvěle čitelný, ať už je vykreslen v jakékoli velikosti. Zajímavé je, že Apple font San Francisco již jednou mimo své hodinky použil, a to na klávesnici nejnovějšího MacBooku s Retina displejem.

V souvislosti se systémem iOS 9, který by měl být představen již 8. června na vývojářské konferenci WWDC, se pak mluví ještě o jedné podstatné novince. V nové verzi iOS by se mohla objevit aplikace Home, kterou zaměstnanci Applu údajně již testují. Aplikace má sloužit k instalaci chytrých domácích produktů, jejich rozdělení do různých pokojů, připojení k Apple TV či třeba vyhledávání nových produktů ke koupi.

Je možné, že je aplikace Home pouze interním produktem, který se na zařízení uživatelů nikdy nedostane. Sever 9to5Mac to však za pravděpodobné nepovažuje. Aplikace má totiž prý svůj komerční potenciál a je navržena tak, aby uživatelům nabízela co nejzajímavější produkty a aplikace k vytvoření chytré domácnosti.

Apple má se svým nástrojem HomeKit úmysl vytvořit pozadí pro fungování chytrých domácích produktů, které bude možné ovládat skrze aplikace třetích stran i prostřednictvím hlasové asistentky Siri. Lidé, kteří si pak takové chytré produkty koupí, by mohli potřebovat jednoduchý nástroj, s jehož pomocí je do domácnosti nainstalují. A právě k tomu by mohla sloužit oddělená aplikace Home. Nedávno Apple uvedl, že první HomeKit produkty mají dorazit už v příštím měsíci.

Zdroj: the verge, 9to5mac
.