Zavřít reklamu

Zajímavou akvizici provedla Fossil Group. Výrobce tradičních hodinek získal za 260 milionů dolarů firmu Misfit, která má na svědomí měřič aktivity Shine. Fossil Group plánuje, že do svých hodinek začne implementovat technologie Misfitu od příštího roku.

Misfit je známý pro své elegantní a dostupné wearables produkty, které měří uživatelovu aktivitu. Nejnovějším trackerem je Shine 2 s až šestiměsíční výdrží a barevnými diodami signalizující různé stavy včetně času.

Zkušenosti nabíral Misfit například při spolupráci se Speedem nebo Swarovskim, ale na zaplněném trhu s wearables produkty nikdy nedokázal překonat zavedené výrobce jako Fitbit či Nike.

„Pokud nemáte značku, je těžké být v této branži legitimním hráčem,“ přiznal pro The Wall Street Journal spoluzakladatel a výkonný ředitel Misfitu Sonny Vu. Díky partnerství s Fossil Group, která vyrábí hodinky pro značky jako Adidas, Emporio Armani, Michael Kors, Burberry nebo DKNY, Misfit právě chybějící značku získá.

Vu je přesvědčen, že nositelné produkty by měly být atraktivní a zároveň funkční, a nyní bude moci své produkty nabídnout širšímu publiku, než dosud Misfit zvládl. Fossil Group prodá ročně 50 milionů hodinek.

„Díky akvizici Misfitu bude Fossil Group v unikátní pozici vést sbližování stylu a technologie a stát se módní branou rychle rostoucího trhu s wearable technologiemi,“ prohlásil výkonný ředitel Fossil Group Kosta Kartsotis. Sonny Vu se stane prezidentem a technologickým ředitelem firmy.

V příštím roce tak bude jistě zajímavé sledovat, jak se podaří tradičnímu výrobci hodinek skloubit moderní technologie a zda dokáže zaútočit na zaběhlé značky, mezi které patří především Fitbit, ale s velice dostupnými produkty se tasí i například čínské Xiaomi a další výrobci.

Zdroj: The Verge
.