Zavřít reklamu

Vybitá nebo téměř vybitá baterie iPhonu není nic příjemného. I v případě vybité baterie ale váš iPhone zvládá hrstku důležitých funkcí. iPhone totiž podle všeho i ve chvíli, kdy se zdánlivě vybije a zcela vypne, dokáže hospodařit ještě s minimální energetickou rezervou. Právě díky této rezervě můžete i s pomocí vybitého iPhonu provést některou ze dvou akcí, které vám představíme v tomto článku.

Lokalizace iPhonu

Nativní aplikace Najít je velmi užitečným nástrojem, s jehož pomocí můžete vyhledat svůj ztracený iPhone (ale samozřejmě i další z vašich Apple zařízení), přehrát na něm na dálku zvuk, nebo jej v případě potřeby označit jako ztracený, vymazat jej, či na něm zobrazit zprávu pro případného nálezce. Některé funkce této aplikace budete mít k dispozici i v případě, že baterie vašeho iPhonu bude zcela vybitá. Váš iPhone umí za určitých okolností těsně před vybitím baterie odeslat svou poslední polohu, takže ji následně budete moci zjistit, když se připojíte k aplikací Najít na jiném z vašich Apple zařízení, případně přes rozhraní webového prohlížeče. Pro aktivaci funkce Odeslat poslední polohu spusťte na iPhonu Nastavení -> Panel s vaším jménem -> Najít iPhone. Zde následně stačí zkrátka jen aktivovat položku Odeslat poslední polohu.

Vybrané druhy transakcí

Je jasné, že pokud je váš iPhone vybitý, nákup s jeho pomocí prostřednictvím Apple Pay nezaplatíte. Přesto ale existují operace a transakce, které iPhone zvládne i s vybitou baterií. Můžete se jednat například o transakce, provedené expresní kartou, kdy například při platbě za jízdenku postačí přidržet iPhone u vybraného terminálu. Pozor – při platbě expresní kartou není vyžadováno Touch ID ani Face ID. Expresní kartu nastavíte tak, že spustíte aplikaci Peněženka a vyberete kartu, u které chcete zavést expresní placení. V pravém horním rohu klepnete na ikonku tří teček v kroužku -> Informace o kartě a v sekci Informace o kartě zvolíte Nastavení expresních karet. Nakonec stačí jen vybrat příslušnou kartu.

.