Zavřít reklamu

Na začátku roku oznámil Garmin velkou věc, a to zásadní redesign jeho aplikace Connect. Právě ta slouží k propojení vašeho chytrého telefonu s hodinkami výrobce. Už nějakou tu dobu ale testujeme betu chystané aktualizace, která nyní dostala zajímavé novinky. 

Chystaná verze aplikace slibuje „jednodušší a přizpůsobitelnější domovskou stránku, kde si budete moci prohlédnout data, která mají největší dopad na vaše cíle v oblasti zdraví a kondice.“ To alespoň uvádí Garmin a je pravda, že se na nové rozložení zvyká velice rychle a rozhodně bychom se již na to staré vrátit nechtěli. Je tomu i proto, že je moderní a svěží, i když k tomu, abyste se dostali do svého profilu, musíte klepnout do displeje telefonu o jedenkrát navíc. 

Dnes, včera, před týdnem 

Beta nyní přinesla několik změn, o kterých jste informováni hned v úvodu. Na stránce Domů tak nemusíte sledovat jen aktuální data a ta z daného dne, ale pro lepší přehled i ta ze včerejšího dne nebo rovnou posledních sedmi dní. Pokud si tuto možnost z nastavení domovské obrazovky zapnete, zobrazí se vám data dole, takže se vám nijak do aktuálních statistik nepletou. Když je chcete ale porovnat, máte je hned po ruce. V pásu vedle sebe pak vidíte i minulé aktivity. 

Ve stejném pásu nicméně byly i aktivity daného dne. Garmin to obhajoval tím, abyste měli stálý přehled o kartách Sledované a Stručný přehled, jenže zpětná vazba mu evidentně napověděla, že si to uživatelé úplně nepřejí, a proto je zde zase seznam aktivit platných pro daný den, které se tak skládají pěkně pod sebe. Grafika je ale jemnější a nejedná se o tak barevný kolotoč, jako tomu bylo v minulosti, tedy ve staré verzi aplikace. 

Betu Garmin Connect používáme od konce února a teď v půli dubna musíme konstatovat, že jsme s ní vlastně neměli žádný problém. Jen minimálně nenačetla data a musela se vyhodit z multitaskingu a opětovně spustit, jinak ale běží zcela příkladně. Očekává se, že společnost vydá ostrou verzi aplikace formou aktualizace v létě, tedy s tím ideálním načasováním na letní sezonu. Kdybychom si měli tipnout, mohla by s ní společnost uvést i nějaký nový model hodinek. Aktuálně jsou na čekací listině zejména Garmin Fénix 8, čeká se ale i na vyšší modely řady Forerunner a popřípadě Epix. 

Hodinky Garmin koupíte zde

.