Zavřít reklamu

Společnost Garmin si pro začátek roku připravila novou generaci jejich nejoblíbenějšího a dnes již legendárního modelu Fénix. Řeč je konkrétně o řadě Fénix 7, která se dočkala celé řady zajímavých upgradů. Největší novinkou, kterou hodinky přináší, je zdokonalené solární sklíčko Power Sphire umožňující dobíjet akumulátor hodinek ze slunečních paprsků a také vůbec poprvé v historii modelu Fénix dotykové ovládání. Hned na úvod se však sluší dodat, že se nemusíte ničeho bát – ovládání je dostupné jak pomocí dotykového displeje, tak stejně jako u předchozích generací pomocí fyzických tlačítek. O ovládání v rukavicích nebo během plavání tedy samozřejmě milovníci sportů nepřijdou.

Design hodinek se nijak zásadně nezměnil a stále se jedná o koncept klasických kulatých hodinek s bočními tlačátky. Nechybí samozřejmě vyměnitelné tahy, díky kterým proměníte během vteřin své sportovní hodinky na elegantní model, který se nemusíte stydět vzít si klidně i k obleku. K dispozici jsou modely o velikosti od 42mm po 51mm s tím, že největší hodinky o velikosti 51mm nabízí 1,4″ displej s rozlišením 280×280 pixelů, zatímco nejmenší 1,2″ displej s rozlišením 240×240 pixelů. Váha největšího modelu je pouze 89 gramů a u nejmenšího modelu je to pak už jen 58 gramů, díky čemuž se hodí i na ženské zápěstí.

Garmin Fénix 7 výdrž baterie

Nejvyšší řada se solárním dobíjením dokáže nabídnout výdrž baterie při používání smart funkcí až 28 dní bez dobíjení sluncem a neuvěřitelných 37 dní, pokud je alespoň na tři hodiny denně vystavíte slunečnímu svitu. Pokud byste si z nějakého záhadného důvodu koupili hodinky Garmin Fénix 7 a chtěli je využívat pouze pro ukazování času, pak vydrží se solárním dobíjením nabité více než jeden rok. Pokud budete používat GPS, pak se dostanete na 89 hodin bez solárního nabíjení a na 122 hodin s ním. Pokud zkombinujete GPS, Glonass a Galileo, budete pouštět hudbu a využívat měření srdečního tepu a okysličení krve, pak vám hodinky vydrží 16 hodin, což je excelentní čas vzhledem k tomu, že budete využívat 100 % toho, co hodinky nabízí a to najednou.

Co se nového ovládání týká, můžete využít dotykový displej nebo klasická tlačítka. Samozřejmě máte možnost obojí kombinovat nebo případě zablokovat displej nebo tlačítka. Mezi senzory, které hodinky nabízejí, najdete GPS, Glonass a Galileo s možností kombinovat všechny tři systémy najednou pro vícefrekvenční snímání polohy. Nechybí ani snímač srdčního tepu, barometrický výškoměr, digitální kompas, akcelometr, gyroskop, senzor nasycení krve kyslíkem, pulzní oxymetr, teploměr a nebo barometr. Hodinky samozřejmě stjeně jako předchozí generace nabízí všechno myslitelné měření během sportovních aktivit, kterých je k dispozici nespočet.

Garmin díky novému zpracování těla hodinek splňují americké vojenské normy odolnosti proti teplotám, nárazům a voděodolnosti. Nechybí samozřejmě kompatibilita jak s iOS, tak i Androidem a taktéž se všemi doplňkami, se kterými uměly spolupracovat předchozí generace Garmin Fénix, počínaje hrudním pásem a konče například externím teploměrem nebo snímačem kadence pro cyklistiku. Více informací o tom, co vše hodinky umí se dozvíte přímo zde.

Garmin Fénix 7 cena

Již tradičně je k dispozici celá paleta modelů Garmin Fenix 7 s tím, že základní model nese označení Fénix 7 Pro Glass a je k dispozici za cenu 16 990 Kč a nejvyšší model pak najdete pod názvem Fénix 7 Pro Sapphire Solar Titan Carbon ve velikosti 51 mm a zaplatíte za něj 29 490 Kč včetně daně. Jednotlivé modely se od sebe liší kromě solárního nabíjení také použitými materiály, kdy například nejvyšší model s DLC úpravou nabzí v podstatě velmi podobné materiály a zpracování jako Garmin Marq. U vyšších řad pak nechybí ani safírové sklíčko.  Vždy je možné zvolit si jak model, tak i jeho velikost a to od 42mm až po 51 mm.

Garmin Fénix 7 si můžete objednat přímo zde.

.